Written by 07:39 Porady

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Mezoterapia jest zabiegiem, który poprawia przenikanie substancji aktywnych przez naskórek. Zabieg mezoterapii igłowej polega na podaniu odpowiednio dobranych dla danego pacjenta preparatów bezpośrednio w skórę, przy pomocy strzykawki wyposażonej w cienką igłę lub specjalnego urządzenia tj. Dermapen. W przypadku mezoterapii bezigłowej wykorzystywane są urządzenia, które wytwarzają prąd elektryczny o dużej częstotliwości przyczyniający się do zwiększenia wnikania składników aktywnych do skóry.

Dlaczego warto wykonać zabieg?

Zabieg pozwala ujędrnić skórę, zredukować tkankę tłuszczową i cellulit, zlikwidować przebarwienia, łojotok, zredukować widoczność rozstępów i blizn, spowolnić procesy starzenia się skóry, poprawić jej koloryt, a także zahamować nadmierne wypadanie włosów i pobudzić ich wzrost poprzez odżywianie cebulek.

Jak przebiega zabieg?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem mającym na celu dostarczenie składników aktywnych bezpośrednio do skóry, natomiast mezoterapia bezigłowa przyczynia się tylko do ułatwienia ich transportu przez naskórek, dzięki wykorzystaniu specjalnych urządzeń. W wyniku tego zastosowanie metody z użyciem igieł pozwala uzyskać dużo lepsze efekty, gdyż substancje są dostarczane dużo głębiej i działają bezpośrednio w miejscu wymagającym poprawy. Dzięki mezoterapii igłowej można wprowadzić większą ilość preparatu i uzyskać lepsze rezultaty leczenia. Mezoterapia bezigłowa jest małoinwazyjna, dlatego, podczas zabiegu pacjent odczuwa tylko i wyłącznie mrowienie, a jego skóra jest tylko lekko zaczerwieniona. W związku z tym przed przystąpieniem do mezoterapii igłowej stosuje się znieczulenie w postaci specjalnego kremu, co zwiększa komfort pacjenta. Podczas mezoterapii igłowej preparat podawany jest przy pomocy strzykawek i wykonywania nakłuć, co skutkuje powstaniem małych strupków I niewielkich siniaków.

Na jaki zabieg się zdecydować?

Jeżeli pacjentowi zależy na uzyskaniu lepszych efektów, warto zdecydować się na mezoterapię igłową, która wiąże się z wykonywaniem nakłuć. Jest to zabieg, który bardzo często jest uzupełnieniem innych metod leczniczych tj. terapia laserowa lub karboksyterapia. W przypadku osób obawiających się wykonywania nakłuć lepszą metodą będzie mezoterapia bezigłowa, która jest alternatywą dla zwykłych zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ przynosi dużo lepsze efekty.

(Visited 22 times, 1 visits today)
Close