Written by 15:37 Kosmetyki

Czy naturalne olejki mogą wyraźnie poprawić kondycję włosów?

Kiedyś mówiło się, że długie włosy są synonimem kobiecości. W dzisiejszych czasach jednak dużo ważniejsze jest to, w jakiej kondycji utrzymane są kosmyki. Nawet bardzo krótkie fryzury mogą być niezwykle pożądane, pod warunkiem, że są pełne objętości i lśniące. Jak w takim razie zadbać o swoje włosy? Pomóc w tym mogą naturalne olejki.

Naturalne olejki – czyli witaminowa bomba

Ekstrakty z roślin od wieków były jednym z najlepszych specyfików na porost włosów. Nasze mamy i babcie chętnie sięgały chociażby po pokrzywę, która znana jest ze swojego dobroczynnego wpływu na skórę głowy. Obecnie coraz więcej osób postanawia powrócić do korzeni i skorzystać z dobrodziejstw, jakie przygotowała dla nas natura. Naturalne olejki stają się więc niezwykle popularne. W sklepach możemy dostać chociażby olejek arganowy, ze słodkich migdałów, awokado, z pestek śliwek czy bazyliowy. Każdy z nich posiada swoje unikalne właściwości. Dzięki temu łatwiej dobrać idealne rozwiązanie dla siebie. Olej powinien być przede wszystkim dopasowany do porowatości włosów. Dzięki temu produkt doskonale wniknie w kosmyki i dogłębnie je odżywi. Przy regularnym stosowaniu tego typu naturalnych specyfików można zauważyć znaczącą poprawę jakości kosmyków oraz mniej rozdwojonych końcówek.

Jak stosować naturalne olejki?

Naturalne olejki mogą być stosowane na kilka sposobów. Pierwszym, a zarazem najbardziej powszechnym z nich jest aplikacja produktu na końcówki w celu ich zabezpieczenia. Ponieważ to właśnie końce włosów zazwyczaj są najbardziej zniszczone, olejek delikatnie je otuli i scali. Kolejny sposób to olejowanie. Raz na jakiś czas warto nałożyć olej na włosy oraz skórę głowy i zostawić go tak przez około 30 minut. Taki zabieg wygładza kosmyki i nadaje im blasku. Z wykorzystaniem wysokiej jakości naturalnych olejów, takich jak te dostępne na stronie https://www.chatkaekoludka.pl/olejki, można zdziałać cuda. Świetnym pomysłem jest chociażby stworzenie własnych masek DIY. Wystarczy dodać produkt do ulubionej odżywki lub zmieszać go z innym surowcem kosmetycznym, by uzyskać gęstą formułę. Tego typu artykuły uzupełnią ubytki we włosach składnikami odżywczymi, dzięki czemu staną się one mocniejsze i bardziej odporne na zniszczenia.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close