Written by 20:34 Specjaliści

Interesują Cię kursy masażu? To musisz wiedzieć!

kursy masażu Akademii Karuna

„Kursy masażu” to bardzo często wyszukiwana fraza w internecie. Niezależnie od tego, na jakim poziomie są Twoje umiejętności, zawsze istnieje możliwość ich poprawy. Chciałbyś zapisać się na kurs, ale nie wiesz, jaki wybrać? Opcji jest wiele, pomożemy Ci wybrać najlepszą.

Kursy masażu – jaki ośrodek szkoleniowy wybrać?

Aby spośród mnóstwa ofert kursów wybrać odpowiednią, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim zapoznaj się z danym ośrodkiem szkoleniowym, jego historią i referencjami. Tylko organizator z doświadczeniem i wykwalifikowaną kadrą nauczycieli będzie w stanie przeprowadzić kurs na odpowiednim poziomie.

Przyjrzyj się dokładnie stronie internetowej i ofercie ośrodka. Bardzo dobrze, jeżeli odnajdziesz zakładkę z referencjami i opiniami innych kursantów. Świadczy to o wiarygodności organizatora. Pamiętaj, że nie należy bezgranicznie ufać wyłącznie na słowo ofertom z internetu.

Kurs jednodniowy czy kilkudniowy?

Każda okazja do podniesienia swoich kwalifikacji jest dobra. Najwięcej nauczysz się podczas kilkudniowych kursów, takich jak kursy masażu Akademii Karuna. Cena takich szkoleń obejmuje zazwyczaj zakwaterowanie i wyżywienie. Są intensywne, a jednocześnie stwarzają okazję do spędzenia niezapomnianych chwil w niesamowitej atmosferze.

Oczywiście, jednodniowe kursy to także dobra inwestycja, szczególnie jeżeli aktualnie nie możesz pozwolić sobie na większy wydatek. Nawet kilka godzin poświęconych na rozwój jest bardzo cennych. Jeżeli jednak masz czas i pieniądze, powinieneś zastanowić się nad wyborem dłuższego kursu. To nie tylko możliwość nauki od najlepszych profesjonalistów, ale też ciekawa przygoda.

Ajuwerda, masaże orientalne czy klasyczny?

Przeglądając wyniki wyszukiwania frazy „kursy masażu” w internecie, na pewno będziesz zachwycony różnorodnością oferowanych szkoleń. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, niezależnie od tego, jakie techniki go interesują. Masaż to niejednorodna naturalna metoda leczenia, dlatego nie ma jednego kursu, który nauczy wszystkich jego tajników.

Najpopularniejszym masażem jest ten klasyczny. Klient, który się mu poddaje, ma możliwość pozbycia się z organizmu szkodliwych toksyn, ale nie tylko. Masaż klasyczny jest też sposobem na głęboki relaks. Dzięki odpowiedniemu rozcieraniu, uciskaniu, głaskaniu i oklepywaniu masażysta wywołuje u swojego klienta uczucie odprężenia i poprawia jego samopoczucie.

Z kolei masaż ajuwerdyjski, zwany inaczej Abhyanga, wywodzi się z systemu filozoficznego, który rozwinął się w starożytnych Indiach 5000 lat temu. Celem tego masażu jest utrzymanie równowagi psychiczno-fizycznej organizmu. Bazuje on na przekonaniu, że w naszym ciele znajdują się kanały energetyczne oraz ośrodki zwane czakrami.

Korzyści wynikające z masażu ajuwerdyjskiego dotyczą zarówno ciała, jak i ducha. Wyciszenie, usprawnienie układu krwionośnego, poprawa wyglądu skóry i przemiany materii to tylko niektóre z nich. Masaż ajuwerdyjski wykonuje się z użyciem ciepłych, ziołowych olejków. Znane są one z wielu cennych właściwości, między innymi pozytywnego wpływu na system immunologiczny.

Wśród masaży orientalnych wyróżnić należy masaż Lomi Lomi, tajski, balijski czy japoński shiatsu. Każdy z nich różni się wykorzystywanymi technikami, pochodzeniem oraz tradycją. Lomi Lomi ma na przykład swoje źródła w kulturze hawajskiej i wywodzi się z filozofii Huny. Ten niezwykły masaż wykonuje się przedramionami w rytm charakterystycznej muzyki. Osobę masowaną wprowadza się w stan błogiego relaksu, niwelując stres i zmęczenie.

Dlaczego kursy masażu są potrzebne?

Zawód masażysty jest fascynujący. Jeżeli jednak chcesz być prawdziwym specjalistą, nie możesz ustawać na drodze do podnoszenia swoich kompetencji. Podczas kursu masażu poznasz skuteczne i efektywne techniki rozluźniające i uśmierzające ból. Doskonaląc swoje umiejętności, poczujesz satysfakcję i radość. Poznasz też nowe, ciekawe techniki i trendy, które pojawiają się w ośrodkach wellness i SPA.

(Visited 26 times, 1 visits today)
Close