Written by 14:12 Porady

Jak poprawić relacje w długoletnim związku?

Po latach związku, gdy partnerzy znają się już na wylot, bardzo często dochodzi do pierwszych poważnych kryzysów. Najczęściej bierze się to stąd, że mając zapewnioną pewną stałość w relacji, zaczyna się powoli odpuszczać, a to może doprowadzić do pojawienia się wielu problemów. Jak temu zapobiec? Jak uratować relację z długoletnim stażem?

Jak kształtują się relacje w związku?

Zaczyna się od zakochania, co jest rzeczą oczywistą, ale należy pamiętać o tym, że aby dany związek był rzeczywiście szczęśliwy i mógł przetrwać długie lata, trzeba czegoś więcej. Każda relacja przechodzi przez pewne etapy, które składają się na powolne budowanie wzajemnych stosunków. Od romantycznego zakochania do miłości kompletnej jest wiele kroków do przejścia, a nawet gdy się je osiągnie, nikt nie powiedział, że jest to koniec. Miłość to coś, o co trzeba dbać zawsze i przez wszystkie lata, a składa się na to wiele czynników.

Jak kształtują się relacje w związku, miłość omawia szmineczka.pl. To skomplikowany temat, ponieważ oparty na uczuciach i emocjach. To ważne, by wiedzieć, w jaki sposób trzeba pielęgnować wzajemne relacje, by miłość nie wygasła nawet po wielu latach spędzonych razem. Im dłużej trwa związek, tym jest to ważniejsze.

Rozmawiajcie ze sobą

Problemy pojawiają się w każdym związku i na każdym jego etapie. Tego uniknąć się nie da. Jeżeli początki były trudne i pełne konfliktów, ale przez lata utrzymywał się spokój, nie oznacza to, że wszystko będzie w porządku już zawsze. Partnerzy muszą ze sobą rozmawiać – nie skupiać się tylko na sobie ani nie zrzucać problemów na drugą osobę. Gdy pojawia się kłopot, trzeba rozwiązać go wspólnie i co istotne – należy o tym zakomunikować. Niestety często bywa tak, że wiele kwestii jest przemilczanych, a to najgorsza możliwa droga działania. Milczenie często jest powolnym początkiem końca. Kłótnie i konflikty to nic złego, pod warunkiem, że potrafi się wspólnie rozwiązać i to na spokojnie.

Zadbajcie o namiętność i intymność

Największy udział namiętność ma na początku związku, gdy partnerzy są jeszcze na etapie wzajemnej fascynacji. Może to trwać dłużej lub krócej, ale prędzej czy później w większości związków ta sfera zaczyna zamierać. Każdy zajmuje się własnymi sprawami, wkracza szereg codziennych obowiązków – dom, praca, dzieci i zaczyna brakować czasu i ochoty na cokolwiek. Pojawiają się problemy łóżkowe, co później zaczyna przekładać się na wzajemne relacje — kłótnie albo milczenie i oziębłość. O namiętność czy nawet czułość warto zadbać zawsze. Dotyk, przytulanie, komplementy – nawet drobne rzeczy pomagają. Trzeba też ze sobą rozmawiać i nie unikać tematów trudnych, także tych związanych z seksem.

Zadbajcie o siebie

Aby związek był udany i mógł utrzymywać się przez wiele lat w dobrej relacji, równie ważne jest także pielęgnowanie samego siebie, swoich pasji i zainteresowań, także tych wspólnych. Po latach związku może przyjść też taki moment, że przestaje się dbać o siebie, co jest dość powszechnym i często spotykanym błędem. Zdrowa dieta, ruch, stylowe ubrania – dobrze pamiętać o tym, by właściwie prezentować się przed ukochaną osobą. To, że jesteście ze sobą razem od lat i widzieliście się w najmniej korzystnych okolicznościach, nie zwalnia was z obowiązku zadbania o wygląd.

(Visited 39 times, 1 visits today)
Close