Written by 21:46 Porady

Jak powinny wyglądać zaproszenia ślubne dla świadków? Podpowiadamy!

Pomagają w organizacji ślubu, wieczoru panieńskiego i kawalerskiego, pilnują, by wszystko poszło zgodnie z planem i często „gaszą pożary” – ich pomoc jest niezastąpiona. Bycie świadkiem na ślubie to piękne wyróżnienie, ale również ogromne wyzwanie. W jaki sposób poprosić o przyjęcie roli świadka? Podpowiadamy!

Kiedy poprosić o świadkowanie? 

Po pięknych zaręczynach przyszedł czas na zaplanowanie waszego wielkiego dnia. Jeśli już wybraliście datę ślubu, kolejnym krokiem jest dobór świadków. Najczęściej w tej roli obsadza się bliskie osoby – rodzeństwo, kuzynostwo czy przyjaciół. Chociaż w tradycji utarło się, że funkcję świadków pełni para, składająca się z kobiety i mężczyzny, to nie ma przeciwwskazań, by były to osoby tej samej płci. 

Nie zwlekajcie, by poprosić wybrane osoby o bycie świadkami. Im szybciej to zrobicie, tym lepiej dla was. W końcu rola świadka nie ogranicza się jedynie do stania obok pary młodej podczas zaślubin. Wręcz przeciwnie – to oni cały czas towarzyszą w drodze do ślubu, pomagają w organizacji wesela, podpowiadają, organizują niezapomniane wieczory kawalerskie i panieńskie. Jednym słowem: są prawą ręką pary młodej – właśnie dlatego świadkowie powinni otrzymać zaproszenia ślubne jako pierwsi

Zaproszenie dla świadka w drewnianym pudełku

Zaproszenia dla świadków – jak poprosić o świadkowanie? 

Kwestia prośby o świadkowanie często spędza sen z powiek osobom, które mają to zadanie przed sobą. W jaki sposób podkreślić wyjątkowość tej chwili? Warto postawić na drobny i sentymentalny upominek, biorąc pod uwagę gusta przyszłych świadków lub postawić na coś oryginalnego. 

Doskonałą okazją do poproszenia o świadkowanie jest zorganizowanie spotkania z daną osobą. Wspólny wypad za miasto, babski wieczór czy może kolacja w eleganckiej restauracji – możliwości jest naprawdę wiele. Najlepiej zorganizować wszystko tak, by dana osoba nie zorientowała się, że szykujemy coś wyjątkowego.  

Proste, eleganckie i minimalistyczne – zaproszenia ślubne dla świadków

O bycie świadkiem można poprosić na wiele różnych sposobów, a jednym z najpopularniejszych jest wręczenie alkoholu. Musujące wino, whisky lub inny ulubiony trunek danej osoby, opakowany w drewnianą skrzynkę z własną dedykacją, na pewno przypadnie do gustu Waszym bliskim. 

Szukając prostych zaproszeń ślubnych dla świadków, warto zwrócić uwagę na obecnie modne zdrapki. Jak to wygląda w praktyce? Wybranym osobom wręcza się koperty, w których znajduje się składana kartka wykonana z grubego papieru. Na okładce kartki najczęściej widnieje jakiś napis, np. „Wychodzę za mąż”, i wybrana przez nas grafika. W środku natomiast znajduje się zdrapka, a pod jej powierzchnią ukryte pytanie: „Czy zostaniesz moją świadkową?/ Czy zostaniesz moim świadkiem?”. Wersje w pastelowych, jasnych kolorach będą idealne dla dziewczyn, z kolei granatowe zaproszenia ślubne doskonale wpiszą się w męskie gusta.

„Bez Ciebie nie idę” – humorystyczny sposób na zaproszenie ślubne dla świadka

Nic nie stoi na przeszkodzie, by dla przyszłych świadków stworzyć skrzynkę prezentową. Nie tylko taki upominek będzie na maksa spersonalizowany, ale również efektowny. Co do takiej skrzynki włożyć? Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia. Najlepiej oczywiście wybrać rzeczy, które przypadną do gustu przyszłym świadkom. Może w nich się znaleźć alkohol, ulubione słodycze, kosmetyki, herbata, zapachowe świece, ceramiczne kubki, szlafrok z napisem „bridesmaid”, a nawet voucher na manicure czy makijaż. Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele! 

(Visited 235 times, 1 visits today)
Close