Written by 18:48 Kosmetyki

Lakiery do włosów

Lakier do włosów stanowi idealny utrwalacz fryzury. Zwykle korzysta się z niego podczas ważniejszych wyjść, jak np. wesele. Ten kosmetyk działa w ten sposób, iż utrwala on fryzurę nawet do kilkunastu godzin.

To jeden z niezbędnych końcowych elementów czesania nie tylko podczas wizyty u fryzjera, ale również w domu. Z lakieru do włosów korzystają kobiety niezależnie od rodzaju włosów. Obecnie na rynku jest dostępnych tyle rodzajów, że każdy może dopasować je adekwatnie do typu włosów. Dodatkowo są dostępne również lakiery, których zadaniem jest przyozdobienie fryzury, np. z zawartością brokatu.

Lakier do włosów – na co zwrócić uwagę?

Wybierając lakier do włosów należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Ten produkt trzeba przede wszystkim dopasować do rodzaju włosów. Przykładowo, do kręconych włosów idealnie nada się elastyczny lakier o lekkiej konsystencji, gdyż nie obciąży on bowiem struktury włosa. Loki dzięki temu zachowają naturalny i sprężysty wygląd.

Lakier modelujący pasuje do krótkich, sztywnych i suchych włosów. Posiadając delikatne i cienkie włosy warto wybrać suchy lakier o średnim stopniu utrwalenia albo elastyczny lakier. 

Zaleca się również, aby zwrócić też uwagę na rodzaj fryzury. Przykładowo do loków najlepiej zastosować specjalnie dedykowany lakier do loków, który wygładzi skręty. Suchy lakier świetnie nada się do loków bądź kucyka, ponieważ utrwali on je.

Dopinając warkocze, kucyki itp. zaleca się, żeby zastosować mocny mokry lakier. Do krótkich włosów natomiast warto wybrać lakier modelujący, a nabłyszczający podkreśli kolor farbowanych włosów. 

Jak stosować lakier do włosów?

Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo stosować lakier do włosów. Być może lakierowanie wydaje się prostą czynnością, jednakże trzeba wiedzieć jak nie popełnić błędu. Istotne jest przede wszystkim rozpylanie go z odległości wynoszącej 20-30 cm.

To sprawi, że kosmetyk równomiernie będzie osiadał na fryzurze i jednocześnie nie sklei on pasemek. Po wysuszeniu włosów zaleca się, aby pochylić głowę i dopiero wtedy rozpylić lakier. Dzięki temu można nadać fryzurze objętości. Potem warto przechylić głowę na bok i nanieść produkt od wewnętrznej strony danej fryzury.

Lakierowanie sprawia, że można uzyskać różnorodne efekty fryzury, jeśli będzie stosować się kilka sprawdzonych i skutecznych trików. Jednym z nich jest jednoczesne suszenie i lakierowanie włosów.

Powietrze, które wylatuje z suszarki służy w tym momencie jako narzędzie do stylizacji włosów. Lakier trzeba rozpylać adekwatnie do kierunku, w którym unosi się powietrze wydobywające się z suszarki. Efektem będzie uzyskanie gładkich włosów bądź fal, w zależności od wybranej właśnie fryzury. Chcąc uzyskać, a następnie utrzymać gładką fryzurę, trzeba rozpylać lakier na dłoni, a potem przesunąć nią tuż po długości włosów, rozpoczynając od nasady, a kończąc na końcówkach włosów.

Warto wiedzieć, iż lakier do włosów może służyć nawet jako zabezpieczenie przed wilgocią. Bardzo ważne jest, aby po lakierowaniu, dokładnie rozczesać włosy. To sprawi, że będą one dłużej suche.

Częstotliwość stosowania lakieru do włosów

Wiele osób obawia się, że zbyt częste stosowanie lakieru do włosów, zniszczy je. W rzeczywistości nie ma jakichkolwiek konkretnych zaleceń odnośnie stosowania go. Spokojnie można zatem używać ten kosmetyk wtedy, kiedy chce się utrwalić włosy i fryzurę jednocześnie. W związku z tym, lakier do włosów idealnie nadaje się nie tylko do ważnego wyjścia, ale również do stosowania go na co dzień.

Efekty lakieru do włosów

Efektem stosowania lakieru do włosów jest uzyskanie lekkiej i elastycznej fryzury. Kiedy jest ona odpowiednio utrwalona to znacznie dłużej wygląda ona naturalnie. Dzięki temu pasma nie będą się zlepiać ze sobą, a utrwalenie będzie dopasowane adekwatnie do potrzeb kobiety.

Czy istnieje ryzyko zniszczenia włosów przez profesjonalny lakier?

Nie ma żadnego ryzyka zniszczenia włosów przez zastosowanie lakieru do włosów. Nie wpływają one w negatywny sposób na zachowanie kondycji włosów. Warto wiedzieć, że trzeba odpowiednio go stosować. Istotne jest, aby nie nakładać dużej ilości lakieru, gdyż przez to włosy będą nieświeże.

Najlepsze lakiery do włosów znajdziesz tutaj: https://trena.pl/174-lakiery

(Visited 17 times, 1 visits today)
Close