Written by 07:13 Porady

Usunięcie tatuażu – jak wygląda i czy jest skuteczne?

Tatuaż może być ozdobą na całe życie, ale zdarza się, że jest też nietrafioną decyzją. Czy można go usunąć? Dzisiaj już tak. Jak odbywa się usuwanie tatuażów? Czy rzeczywiście pigmentu można pozbyć się ze skóry w całości?

Co zrobić z niechcianym tatuażem?

Podczas wykonywania tatuażu pod skórę wprowadza się pigmenty. Są one umieszczone na takiej głębokości, aby tworzyły widoczny wzór, który jest odporny na czynniki zewnętrzne. Stąd też usuwanie tatuażu wymaga zastosowania odpowiedniego zabiegu.

Kiedyś jedynym sposobem, aby pozbyć się tatuażu, było jego usunięcie chirurgiczne. Teraz jednak do dyspozycji są znacznie mniej inwazyjne metody, jak podaje portal https://www.zdrowinacodzien.pl/.

W jaki sposób pozbyć się niechcianego tatuażu? Czy taki zabieg zawsze daje dobry efekt? Co można zrobić zamiast usuwania tatuażu? Z jakim kosztem trzeba się liczyć?

Jak usunąć tatuaż?

Obecnie najskuteczniejszym sposobem, aby pozbyć się niechcianego tatuażu, jest skorzystanie z metody laserowej. Prowadzone w profesjonalnych gabinetach laserowe usuwanie tatuażu polega na usunięciu pigmentu skoncentrowaną wiązką światła.

Podczas laserowego usuwania tatuażu dochodzi do miejscowego uszkodzenia tej warstwy skóry, w której znajdują się pigmenty. W rezultacie dochodzi do jego znacznego rozjaśnienia, a nawet co całkowitego zaniku.

Czy laserowe usuwanie tatuażu zawsze działa?

Zabieg laserowego usuwania tatuażów jest wysoce skuteczny, ale warto pamiętać o tym, że nie zawsze pozwala ona na całkowite pozbycie się malunku.

Duże znaczenie ma w tym przypadku kolor tatuażu. Przykładowo, najłatwiej można usunąć tatuaże w kolorze brązowym, czerwonym, różowym, czarnym. Z kolei tatuaże z odcieniami jak żółty czy zielony oraz inne barwy jasne są już trudniejsze w usunięciu.

Dodatkowo ważna jest liczba zabiegów. W przypadku niektórych tatuażów konieczne jest wykonanie większej liczby zabiegów, by uzyskać pożądany rezultat.

Ile kosztuje usuwanie tatuażu?

Koszty związane z usuwaniem tatuażu zależne są przede wszystkim od jego wielkości. Małe tatuaże to koszt około 300 złotych za jedną sesję, natomiast te większe to nawet ponad 600 złotych za jeden zabieg. Jako że często trzeba wykonać około 3-5 zabiegów, koszty te trzeba odpowiednio przemnożyć.

Podsumowując, usuwanie tatuażu jest dzisiaj możliwe i nie wymaga niebezpiecznej interwencji chirurgicznej. Skuteczne efekty daje laserowe usuwanie tatuaży, które pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów u większości osób.

(Visited 8 times, 1 visits today)
Close