Written by 10:51 Porady

Co to jest czyściwo przemysłowe. Rodzaje czyściw przemysłowych

Czyściwo to jeden z częściej używanych materiałów w zakładach przemysłowych i warsztatach usługowych. Jak sama nazwa wskazuje, służy ono do czyszczenia różnych powierzchni, a tym samym pomaga w utrzymaniu właściwej higieny otoczenia pracy. Czym konkretnie czyściwo jest i jakie jego rodzaje można wyróżnić?

Czym jest czyściwo przemysłowe?

Mówiąc wprost, czyściwa przemysłowe to nic innego, jak specjalnie przeznaczone do tego materiały, które mają służyć jako środki czyszczące w zakładach przemysłowych. Zazwyczaj wyciera się nimi zabrudzenia takie jak smary, oleje, farby, pomagają zachować czystość na takich powierzchniach jak stoły warsztatowe, narzędzia, a nierzadko używane są także do polerowania. Może występować w różnych wariantach, a na rynku dostępne są akcesoria tego typu wykonane z wielu materiałów.

Jakie są rodzaje czyściwa przemysłowego?

Produkty, jakim są czyściwa przemysłowe opisuje szerzej silcopolska.pl. Warto mieć przy tym świadomość, że obecnie na rynku można znaleźć naprawdę szeroki wybór tych akcesoriów o bardzo zróżnicowanym przeznaczeniu. Zazwyczaj jako czyściwa używa się szmat z recyklingu, najczęściej wykonanych z takich materiałów jak bawełna, pozbawione wszelkich zapięć i twardych elementów. Coraz częściej można spotkać jednak inne rozwiązania, które stają się bardzo powszechne w wielu zakładach przemysłowych, czyli czyściwa papierowe. Wykorzystuje się do tego różne surowce, a to oznacza, że mogą mieć inne właściwości oraz przeznaczenie.

Czyściwo przemysłowe z recyklingu

Chodzi tutaj przede wszystkim o recykling starych szmat. Jest to w miarę tanie rozwiązanie i mamy tutaj do czynienia z dwoma wariantami – dokładną segregacją produktów, poddanie ich tylko częściowej segregacji. W pierwszym przypadku najczęściej wybierane są szmaty wykonane z lepszych materiałów jak bawełna i już na wstępie pozbywa się wszelkich zapięć i innych elementów, co sprawia, że są one bardziej wartościowe. Te poddane tylko częściowej segregacji, najczęściej są niskie jakościowo, bardziej zniszczone, a także z wieloma defektami, np. twardymi elementami, przez co stosować je można jedynie do niektórych powierzchni.

Rodzaje czyściwa przemysłowego papierowego

Zamiast wykorzystywać stare szmaty, coraz częściej sięga się po bardziej profesjonalne produkty, czyli czyściwa wykonane z materiałów papierowych. Jest to pewna odmiana ręczników papierowych, które najczęściej spotkać można albo w rolkach, albo w arkuszach. Co więcej, mogą też pochodzić z innych surowców, przez co posiąść inną fakturę, właściwości i przeznaczenie. Na rynku najczęściej spotyka się produkty wykonane z celulozy, makulatury, włókniny, a także mieszanek celulozy i makulatury.

Wykorzystywać można je na wiele różnych sposobów – na sucho i mokro, a także z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych.

Gdzie używa się czyściwa przemysłowego?

Jak zostało już wspomniane, czyściwo najczęściej spotyka się w różnego rodzaju zakładach przemysłowych i produkcyjnych, ale nie tylko. Warto wymienić tu także warsztaty samochodowe, gastronomię, ośrodki zdrowia czy firmy zajmujące się profesjonalnym sprzątaniem. Zdecydowanie obecnie czyściwa papierowe to jeden z popularniejszych produktów, który wyparł już prawie całkowicie czyściwa wielokrotnego użytku, które po każdym wykorzystaniu należało prać i suszyć, co było po prostu niepraktyczne.

(Visited 62 times, 2 visits today)
Close