Written by 17:15 Kosmetyki

Czy lakiery hybrydowe wyschną bez lampy? Sprawdzamy

Jeśli planujesz rozpocząć przygodę z manicure’em hybrydowym w domowym zaciszu, warto przyswoić najpierw kilka ważnych informacji. Nie każdy jest od razu ekspertem, dlatego chcemy podpowiedzieć ci, czego unikać oraz jak malować paznokcie, by lakier hybrydowy był trwały i nie odchodził od płytki zbyt szybko. Jest kilka zasad, do których trzeba się stosować, a ten poradnik powinien rozprawić się ze wszystkimi nękającymi początkujące manikiurzystki problemami.

Zanim zaczniesz malować paznokcie, upewnij się, że masz wszystko, co niezbędne, aby manicure miał prawo się udać. Poza zestawem lakierów: bazą, topem oraz wybranym lakierem kolorowym, konieczna jest obecność lampy LED oraz kilku dodatkowych akcesoriów. Przed nałożeniem bazy płytka musi być zmatowiona pilnikiem oraz odpowiednio ukształtowana. Aby pozbyć się pyłków i naturalnej warstwy tłuszczowej z powierzchni paznokcia, dokładnie przetrzyj ją cleanerem. Częstym błędem jest zalewanie skórek okalających płytkę, dlatego przed malowaniem wytnij je delikatnie specjalnymi nożyczkami. Na tak przygotowanych paznokciach lakier będzie trzymał się lepiej i dłużej, zatem nie pomijaj żadnego etapu, jeśli nie chcesz przykrych niespodzianek.

Manicure hybrydowy

Lakiery do hybryd – co wybrać na początek?

Hybryda nie uda się, gdy nie użyjesz bazy lub topu. Te dwa produkty są absolutnie niezbędne i to od nich zależy trwałość manicure’u. Baza zapewnia przyczepność do paznokcia, a top zabezpiecza całość przed czynnikami zewnętrznymi. Możesz pominąć etap środkowy, czyli nakładanie koloru, zwłaszcza że obecnie dostępne są bazy w bardzo delikatnych cielistych odcieniach. Taki trik pozwoli ci również nauczyć się pracować z lakierami hybrydowymi bez obawy o wygląd paznokci, bo nawet lekkie niedociągnięcia nie będą rzucały się w oczy. 

Przeciwnie jest w przypadku krzykliwych barw, które są znacznie mniej łaskawe dla początkujących. Decydując się na wyraziste kolory lakierów hybrydowych, przygotuj się na to, że każde wyjście poza powierzchnię paznokcia będzie widoczne z daleka. Chcąc zapewnić paznokciom klasyczny wygląd, nie musisz ograniczać się do bazy. Beże i jasne róże, idealne do wykonania samodzielnie pierwszych kroków w manicurze znajdziesz wśród kolorowych lakierów hybrydowych, np. w Cosmetics Zone.

Czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy?

Lakiery hybrydowe różnią się od produktów, których używały starsze pokolenia. To mocno napigmentowane produkty, których wyższość polega głównie na przedłużonej trwałości. Ta jednak uaktywnia się dopiero po naświetleniu lakieru silną wiązką światła UV, którą zapewniają specjalne lampy z żarówkami LED. Lakier hybrydowy UV ma prawo wyschnąć bez użycia tego akcesorium, lecz proces ten będzie trwał znacznie dłużej niż 30-60 sekund, których potrzebuje lampa. Zatem jeśli oczekujesz szybkich efektów, lepiej nie eksperymentować i stosować się do sprawdzonych rozwiązań.

Przykładowa paleta kolorów lakierów hybrydowych

Żel hybrydowy – co to jest?

Kiedy już osiągniesz wyższy poziom wtajemniczenia, możesz spróbować przedłużyć naturalną płytkę. Specjalnie do tego przeznaczony żel hybrydowy należy nałożyć na szablon i utwardzić światłem lampy LED. Następnie wystarczy pokryć gotowy paznokieć ulubionym kolorem i postępować tak samo, jak w przypadku tradycyjnej hybrydy. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale, jeśli twoja płytka jest łamliwa, a marzysz o twardych, pięknie wyglądających paznokciach. 

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże ci postawić pierwsze kroki w świecie hybryd. Wykonanie trwałego manicure’u wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać, a z czasem poszczególne etapy wejdą ci w nawyk i nie będą sprawiać problemów. Jeśli nie chcesz dłużej czekać tygodniami na wizytę w salonie kosmetycznym, weź sprawy w swoje ręce i maluj paznokcie zawsze wtedy, kiedy masz na to ochotę.

(Visited 110 times, 1 visits today)
Close