Written by 16:02 Specjaliści

Czy warto skorzystać z depilacji laserem? Przebieg i efekty zabiegu

Depilacja laserowa to jedna z najnowocześniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia z różnych partii ciała oraz z twarzy. Na czym dokładnie polega ta procedura? Czy warto się na nią zdecydować?

Czym jest depilacja laserowa?

Usuwanie zbędnych włosków możliwe jest za pomocą różnych technik. Wśród nich znajduje się depilacja laserowa, która do tego celu wykorzystuje nowoczesne urządzenia laserowe.

W trakcie depilacji laserowej dochodzi do usuwania zbędnych włosków poprzez ich wypalenie światłem lasera. Waz z włoskami usuwane są także mieszki włosowe, z których wyrastają nowe włoski. To powoduje, że depilacja laserowa może dać trwały efekt, ponieważ włoski nie odrastają ponownie.

Współcześnie depilacja laserowa jest zabiegiem, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrej skuteczności w połączeniu z niskim ryzykiem. Aktualnie dostępne są także takie lasery, które powodują usuwanie włosków o jaśniejszych odcieniach jak rude, blond czy siwe, dlatego praktycznie każda osoba może cieszyć się z idealnie gładkiej skóry.

Depilacja laserowa – jak przebiega zabieg?

Zabieg depilacji laserowej odbywa się w gabinecie prowadzącym tego typu procedury i przeprowadzany jest przez specjalistę. Gdy chodzi o usuwanie owłosienia jak depilacja laserowa Kraków to jedno z wielu miast, gdzie taka oferta jest dostępna.

W pierwszej kolejności należy zapisać się na konsultację w gabinecie, który prowadzi zabiegi laserowe tego typu. W trakcie konsultacji lekarz może sprawdzić skórę, zobaczyć, czy nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu, a także wykonać próbę laserową, aby dowiedzieć się, jak skóra reaguje na laser.

Gdy do zabiegu nie ma przeciwwskazań, można umówić się na jego wykonanie w dogodnym terminie. Czas trwania procedury to od kilkunastu minut dla małych obszarów do nawet paru godzin w przypadku dużych jak depilacja całych nóg.

W trakcie zabiegu specjalista przykłada do skóry głowicę urządzenia laserowego, wykonując wtedy specjalne „strzały” laserem, aż pokryje cały obszar skóry. Podczas zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe, na przykład pieczenie, jednak nowoczesne lasery redukują je, na przykład przez efekt chłodzenia.

Czy warto zdecydować się na depilację laserem?

Zabieg depilacji laserowej pozwala na uzyskanie świetnych efektów widocznych na długi czas, co powoduje, że jest on obecnie tak chętnie wybierany nie tylko przez kobiety, ale także przez mężczyzn.

Depilacja laserowa pozwala na pozbycie się włosków praktycznie na stałe. Odrost jest minimalny i zależny od typu włosków, dlatego wtedy, gdy są one znów widoczne, wykonuje się zabieg przypominający.

Zastosowanie depilacji laserowej pozwala na znaczną oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba regularnie usuwać wtedy włosków, na przykład przez ich golenie. Zmniejsza przez to ryzyko stałych podrażnień skóry, jakie mogą wówczas pojawiać się na niej.

Jedynym minusem zabiegu jest jego dość wysoka cena, jednak biorąc pod uwagę jego skuteczność i komfort, jaki daje brak konieczności stałego usuwania włosków, jest to jedna z najlepszych opcji, aby się ich pozbyć.

(Visited 6 times, 1 visits today)
Close