Written by 15:17 Porady

Czy warto zdecydować się na plastykę powiek?

Plastyka powiek jest zabiegiem chirurgicznym. Jest on przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu. Podczas takiego zabiegu chirurg wykonuje kilka nacięć. Świetne jest to, że blizny są ukryte w załamaniu naturalnym powieki, a później wycina się nadmiary, które są dosyć problematyczne. Brzmi świetnie. Czy jest to zabieg przeznaczony dla każdego? Poznajmy ten zabieg nieco bliżej.

Metody wykonywania plastyki powiek

Plastyka tradycyjna powiek jest estetycznym zabiegiem, podczas którego wykonuje się nacięcia. W przypadku korekty górnych powiek zabieg obejmuje nacięcie, wycięcie zbędnej skóry, a następnie zszycie dosyć cienką nitką.

Jeśli chodzi o plastykę dolnych powiek, to dochodzi jeszcze do oddzielania skóry. Czasami mamy także do czynienia z nacięciem oczodołowej przegrody.

Niektóre osoby są jednak przerażone tego rodzaju nacięciami. Wiadomo, że jest to już spora ingerencja, która może się zakończyć różnie. Ogólnie mówi się o tym, że zabieg plastyki powiek jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, ale cień ryzyka zawsze jest.

Dla wszystkich osób, które są nie do końca przekonane do standardowej plastyki powiek, mamy dobrą wiadomość. Tą wiadomością jest to, że można się bez problemu zdecydować na metodę bez skalpela. Wówczas mamy do czynienia z plastyką powiek laserową. Sama istota zabiegu jest identyczna. Na czym zatem polega sama różnica? Głównie na tym, że chirurg operuje laserem, a nie używa skalpela. Na korzyść tejże metody na pewno przemawia znacznie większa precyzja. Podczas zabiegu mamy do czynienia z dużo mniejszym krwawieniem. Bardzo dobrą informacją jest także to, że czeka nas o wiele krótsza rekonwalescencja. Sam laser zamyka krwionośne naczynia. To powoduje, że mamy mniej siniaków, a także dużo mniejsza jest opuchlizna. O zabiegu możemy więcej poczytać tutaj https://www.wrosinski.pl/zabiegi/plastyka-powiek/.

Dla kogo plastyka powiek?

Wiele osób zastanawia się także, kto może skorzystać z tego rodzaju zabiegu? Tak naprawdę każdy z nas, gdy tylko zauważamy u siebie opadające powieki. Najczęściej problem ten dotyczy kobiet. Czasami są to nawet młode kobiety. Nie świadczy to jednak o tym, że problem ten nie dotyczy mężczyzn. U mężczyzn również pojawiają się opadające powieki, ale najczęściej problem ten jest zauważalny wraz z upływem lat. Co ciekawe, zabieg ten w niektórych przypadkach jest wykonywany u dzieci. Trudno nam sobie ten problem wyobrazić, ale także u co po niektórych się pojawia.

Opadające powieki należy w porę zoperować. Gdy będziemy czekać w nieskończoność, aż powieki będą jeszcze gorzej się prezentowały, to zabieg będzie na pewno bardziej skomplikowany. Lekarze polecają interwencję chirurga w stopniu początkowym, a nie w tym już końcowym.

Wystarczy wybrać tylko odpowiedni gabinet i odpowiedniego specjalistę, który wykona zabieg. Już niedługo po tym wyborze, będziemy mogli się cieszyć pięknym wyglądem naszych oczu. Koniec z nieestetycznymi i opadającymi powiekami. To naprawdę dodaje lat. Co jak co, ale nikt nie chce się postarzać.

(Visited 16 times, 1 visits today)
Close