Written by 21:56 Kosmetyki

Czym są kosmetyki ziołowe i kiedy warto je stosować?

O kosmetykach ziołowych słyszy się dzisiaj coraz częściej. Czy warto je kupować? Jak wybrać te najlepsze, które rzeczywiście poprawią kondycję skóry?

Na fali popularności produktów naturalnych w sklepach zaczęły coraz częściej pojawiać się kosmetyki ziołowe – produktybonifraterskie.pl. Chociaż nie są one nowością, ponieważ w sprzedaży można znaleźć je już od wielu lat, to jednak teraz klienci mają do wyboru znacznie więcej ciekawych propozycji dedykowanych dla różnych typów cery.

Kosmetyk ziołowy – co to jest?

Pod pojęciem kosmetyku ziołowego znajduje się rodzaj produktu, który w swoim składzie zawiera zioła, a dokładnie ekstrakty z ziół.

Ekstrakty ziołowe są pełne cennych składników aktywnych, które pozwalają na poprawę stanu skóry i dbają o jej atrakcyjny wygląd. Dodatkowo kosmetyki ziołowe mogą pomagać łagodzeniu dolegliwości skórnych, które są efektem chorób, infekcji, urazów.

Jakie składniki zawierają kosmetyki ziołowe?

W kosmetykach ziołowych znajdują się ekstrakty ziołowe, jednak nie tylko one odpowiadają za ich działanie. Ponadto kosmetyki ziołowe zawierają inne składniki, między innymi są to substancje o działaniu nawilżającym, natłuszczającym, substancje poprawiające konsystencję produktów, substancje zapachowe czy konserwanty.

Chociaż kosmetyki ziołowe często są kosmetykami naturalnymi, czyli zawierają minimalną ilość substancji pochodzenia syntetycznego, głównie w celu poprawy bezpieczeństwa ich stosowania, to jednak nie jest tak zawsze. Zdarza się, że kosmetyki ziołowe bazują na substancjach pochodzenia petrochemicznego, które nie są naturalne i nie są biodegradowalne.

Aby wybrać odpowiednie kosmetyki ziołowe, warto zwrócić uwagę na ich skład, aby wybrać najlepszy produkt dla siebie, na przykład naturalny, wegański.

Kiedy warto stosować kosmetyki ziołowe?

Ze względu na mnogość składników aktywnych w ziołach kosmetyki ziołowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą być one używane do pielęgnacji skóry twarzy, ciała oraz do włosów.

Kosmetyki zawierające ekstrakty z ziół mogą być stosowane w poniższych przypadkach:

  • skóra problematyczna – przetłuszczająca się, trądzikowa, sucha, wrażliwa, z pękającymi naczynkami
  • choroby dermatologiczne – łuszczyca, AZS – atopowe zapalenie skóry
  • dolegliwości układu ruchu – bóle mięśniowe i stawowe, bóle pleców
  • nadmiernie wypadające włosy – w celu zahamowania ich wypadania i wzmocnienia kondycji
  • suchość skóry ciała – pojawienie się suchych, łuszczących się miejsc, swędzenia

Wybór dobrych kosmetyków ziołowych pozwala zatem na poprawę kondycji skóry i pomaga w leczeniu różnych dolegliwości dermatologicznych – zgodnie z naturą!

(Visited 7 times, 1 visits today)
Close