Written by 17:09 Porady

HIFU Gdańsk- kiedy wykonać zabieg?

HIFU to zabieg, który może być wykonywany zarówno na ciało, jak i na twarz. Ma działanie odmładzające. Specjaliści wskazują, że należy do grupy zabiegów nieinwazyjnych i bezbolesnych, a liczne badania potwierdzają jego skuteczne działanie liftingujące. Zabieg odbywa się bez użycia skalpela. Jakie przynosi efekty?

Zabieg HIFU – kiedy warto się zdecydować?

Istnieją wskazania, które pomagają podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu. Przede wszystkim zabieg polecany jest pacjentom, którzy mają widocznie wiotką skórę, jak i jej nadmiar (np. po odchudzaniu). Zabieg można także wykonywać profilaktycznie, aby chronić skórę przed utratą jędrności. Stosowany jest także w celu redukowania zmarszczek.

Jak wygląda zabieg HIFU Gdańsk – Clinica Cosmetologica:

Zabieg HIFU – przeciwwskazania

Zabieg hifu nie powinien być wykonywany, jeśli podczas konsultacji zostanie stwierdzone jedno z wymienionych przeciwwskazań:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • nowotwór,
  • infekcje wirusowe, bakteryjne,
  • opryszczka,
  • rozrusznik serca.

Zabieg HIFU – jak przebiega?

Zabieg rozpoczyna się od konsultacji ze specjalistą, po czym na skórę pacjenta nakładany jest specjalny żel, który stymuluje pochłanianie fal dźwiękowych emitowanych przez maszynę. W dalszej kolejności przykładana jest do skóry pacjenta głowica, która emituje ultradźwięki. Uprawnienia do wykonania zabiegu posiada lekarz lub kosmetolog i trwa co najmniej 60 minut, ale czas trwania zabiegu zależy przede wszystkim od obszaru zabiegowego.

Zabieg HIFU – efekty zabiegu

Aby zintensyfikować efektywność zabiegu, rekomendowane jest wykonanie serii zabiegów. W wielu przypadkach widoczna zmiana pojawia się już po pierwszym zabiegu, jednak ostateczny efekt działania zabiegu widoczny jest po upływie około 2-3 miesięcy. Rezultaty utrzymują się nawet do 5 lat.

Jakie są to efekty?
Przede wszystkim zauważalne zagęszczenie skóry, ponieważ procedura sprzyja stymulacji naturalnej odbudowy skóry. Ponadto w trakcie zabiegu poprawia się napięcie i elastyczność skóry. Regeneracji ulega także kolagen, który ma istotny wpływ na wygląd i kondycję skóry. Zabieg ma również efekt odmładzający, ponieważ redukuje płytkie zmarszczki i zmniejsza widoczność głębokich. Odpowiada także za niwelowanie drugiego podbródka, skorygowanie owalu twarzy. Opóźnia procesy starzenia, koryguje opadające elementy twarzy (np. powieki), minimalizuje widoczne przebarwienia, blizny.

Zabieg HIFU – czy jest bolesny?

Wielu pacjentów zastanawia się, czy zabieg boli? Lekarze twierdzą, że odczucia są indywidualne i zależą przede wszystkim od obszaru zabiegowego. W związku z tym każdy pacjent może odczuwać inną intensywność bólu, która uzależniona jest także od jego własnego progu bólu. Niemniej jednak, zabieg HIFU należy do nieinwazyjnych zabiegów, który wywołuje niewielki dyskomfort. Większość pacjentów odczuwa niewielkie pieczenie i wrażenie ciepła, które mijają po zakończeniu zabiegu.

Jak przebiega pielęgnacja po zabiegu?

Po zakończonym zabiegu lekarz lub kosmetolog omawia z pacjentem zasady związane z pielęgnacji skóry. Sposób i dokładność pielęgnacji w istotny sposób przekładają się na utrzymywanie efektów zabiegu. Podstawą każdej pielęgnacji jest skuteczna ochrona przeciwsłoneczna. W związku z tym przez kilka dni po zakończonym zabiegu należy używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym przed każdym wyjściem z domu, aby uniknąć poparzeń i powikłań po nim. Dodatkowo należy stosować właściwe nawilżenie skóry, wybierając silnie nawilżające kremu, najlepiej polecone przez kosmetologa.

Zabieg HIFU – jakie są potencjalne skutki uboczne?

Zabieg jest w pełni bezinwazyjny i bezpieczny, co sprawia, że ewentualne skutki uboczne występują tylko wtedy, gdy osoba odpowiedzialna za zabieg nie ma kwalifikacji ani wiedzy. W związku z tym zaleca się, aby zabieg HIFU Ultraformer w Gdańsku wykonywać tylko w rekomendowanych przez specjalistów gabinetach. W przeciwnym razie pacjent naraża się na ryzyko poważnych uszkodzeń skóry, nerwów, a nawet poparzenia kości. Szczególnie należy uważać na niskie ceny oferowanych usług, które zwykle wiążą się z niską jakością.

(Visited 38 times, 1 visits today)
Close