Written by 14:24 Specjaliści

Jak podnosić kwalifikacje stomatologiczne?

Stomatologia to jedna z dziedzin medycyny. Dentysta to bardzo wymagający zawód, na którym spoczywa spora odpowiedzialność za ludzkie zdrowie. Nie tylko w kontekście wyleczenia zęba z ubytków czy innych schorzeń. Niestety brak umiejętności i nieprawidłowo przeprowadzony zabieg podczas wizyty stomatologicznej może spowodować poważne skutki uboczne u pacjenta, chociażby w postaci uszkodzenia nerwów. Z perspektywy pacjenta zaś, wizyta u stomatologa to dla wielu osób apogeum lęków i frustracji, a co za tym idzie, nawet dorosły człowiek wymaga odpowiedniego podejścia i cierpliwości. 

Jak każda dziedzina medycyny, stomatologia wymaga nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji i wiedzy, szczególnie z dostępnych na rynku narzędzi i materiałów wykorzystywanych w zawodzie oraz przeprowadzanych zabiegów w gabinecie stomatologicznym. Nic nie daje nam większej pewności siebie jak praktyka i poszerzanie horyzontów, a to z kolei przekłada się na ilość powracających Klientów.

Dlaczego nie wszystkie gabinety stomatologiczne przeprowadzają zabieg endodoncji?

Endodoncja, czyli inaczej znane pacjentom leczenie kanałowe, to zabieg, który polega na udrożnieniu kanałów z nieuleczalnej miazgi, a następnie ich wypełnieniu specjalnym materiałem. Żeby przeprowadzić zabieg, najpierw stomatolog musi upewnić się, że jest konieczny, a następnie znaleźć wszystkie kanały, jakie znajdują się w zębie. Coraz popularniejszą metodą do przeprowadzenia i zdiagnozowania konieczności leczenia kanałowego jest mikroskop, jednak nie wszystkie gabinety go posiadają. Jak się okazuje, nie każdy stomatolog posiada też odpowiednie kwalifikacje do jego wykonania. Z tego właśnie powodu w niektórych prywatnych gabinetach stomatologicznych pacjent nie może zaspokoić wszystkich swoich potrzeb związanych z leczeniem ubytków.

Najlepszą metodą na podnoszenie swoich stomatologicznych kwalifikacji są specjalistyczne kursy i szkolenia, przeprowadzane przez trenerów – praktyków z wieloletnim doświadczeniem. Można wykonać je np. w Akademii Stomatologii https://www.akademiastomatologii.edu.pl, lub w innym miejscu, które w opinii lekarza stomatologii jest godne uwagi lub polecane przez innych stomatologów z branży.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close