Written by 19:38 Porady

Jaki zlewozmywak wybrać do dużej kuchni?

Duża i przestrzenna kuchnia, to sporo możliwości nie tylko pod kątem stylizacji i dekoracji, ale także funkcjonalności. Im więcej miejsca, tym więcej kuchennych szafek i półek do przechowywania naczyń, przetworów, produktów, niezbędnej kuchennej chemii i innych przedmiotów, bez których kuchnia nie może istnieć. Znika poczucie zagracenia, łatwiej utrzymać w niej porządek i estetykę, a samo przygotowywanie i spożywanie posiłków jest o wiele bardziej komfortowe. Duża kuchnia nie oznacza jednak, że musi być po brzegi wypełniona sprzętem, regałami czy innym wyposażeniem, które jest nam zbędne. Warto zachować umiar w wyborze mebli i urządzeń ADG, a także innych dodatków, które stanowią nieodzowny element kuchni.

Zlew szyty na miarę potrzeb

W dużej kuchni z powodzeniem umieścimy zmywarkę i to nie małych rozmiarów, która zaspokoi nasze potrzeby w kwestii zmywania naczyń. Oczywiście nie wszystkie nadają się do umieszczenia w jej wnętrzu, a ponadto zmywarka nie wspomoże nas w procesie rozmrażania czy odcedzania wody z ugotowanych potraw, więc zlew jest niezbędnym elementem wyposażenia. Duża kuchnia ma tą zaletę, że nie musimy ograniczać się do zlewozmywaka jednokomorowego. Z powodzeniem szafki kuchenne przyjmą dwukomorowe lub półtorakomorowe rozwiązania ułatwiające nam wykonywanie codziennych czynności. Bez względu na to, na jaki rozmiar zlewozmywaka się zdecydujemy i ilu komorowy on będzie, ważnym elementem jest ociekacz. To duże udogodnienie podczas wykonywania prac kuchennych. Dlaczego? Na ociekaczu możemy wysuszyć naczynia, które nie są przeznaczone do mycia w zmywarce, a tym samym nie ma potrzeby kupna dodatkowej suszarki. Ponadto posłuży on do odstawienia gorącego garnka, durszlaka z odcedzonymi produktami lub do odłożenia opłukanych warzyw aby usunąć z nich nadmiar wody. Dzięki temu, komora zlewozmywaka będzie wolna i będziemy mogli wykorzystać ją do innych bieżących czynności.

Jaki zlewozmywak wybrać do wymarzonej kuchni?

Chociaż w wielu domach goszczą jeszcze zlewozmywaki stalowe, to co raz częstszym wyborem konsumentów stają się zlewozmywaki granitowe. Nie bez powodu zyskały na popularności, a to co przemawia za ich wyborem, to wysoka jakość z zachowaniem rozsądnej ceny. Zlewozmywaki granitowe, to zdecydowany hit jeżeli chodzi o ich dostosowanie do wnętrza. Minimalistyczne wykończenie daje im możliwość adaptacji w każdym kuchennym stylu, zarówno tym prostym i współczesnym, jak i najbardziej wyszukanym lub takim, w którym tworzymy mocne i odważne akcenty kolorystyczne. Warto też zaznaczyć, że zlewozmywaki granitowe posiadają funkcje podłączenia pralki lub zmywarki, co jest dużym ułatwieniem podczas prac remontowych i wykończeniowych, a na ich podstawie można zamontować pojemnik na płyn do naczyń, co pogłębi estetykę całego pomieszczenia.

Kolejnym atutem zlewozmywaków granitowych jest łatwe utrzymanie ich w czystości. Chociaż zabrudzenia powstają na nich jak na każdej innej armaturze tego typu, to do usunięcia osadów czy kamienia wystarczy ciepła woda, płyn do naczyń i ściereczka z mikrofibry. Idealnie sprawdzą się też domowe sposoby w postaci sody oczyszczonej albo kwasku cytrynowego, który zastąpi ciężką i kosztowną chemię, a nasz zlewozmywak będzie wyglądał nienagannie przez lata.

(Visited 5 times, 1 visits today)
Close