Written by 20:18 Kosmetyki

Kosmetyki z uzdrowiska alternatywą dla popularnych marek

kosmetyki z uzdrowiska

Jeżeli od produktów przeznaczonych do skóry oczekujesz najwyższej jakości i naturalnych składników, to kosmetyki z uzdrowiska są dla Ciebie idealne. Współczesny rynek kosmetyczny charakteryzuje się bogactwem, a nawet przesyceniem produktem. Tworzy się coraz nowsze technologie i zmienia składy, tak aby odpowiadały potrzebom klientów i powstawały w zgodzie z naturą. Często jednak zmiana ta jest wyłącznie powierzchowna i ma na celu wpisanie się w panujący trend bycia eko. Unikniesz wpadnięcia w tę pułapkę wybierając sprawdzone oraz tworzone z pasją i wieloletnim doświadczeniem kosmetyki z uzdrowiska.

Etykieta – i (prawie) wszystko jasne

Choć znane marki tworzą linie kosmetyków naturalnych, nie powinniśmy wierzyć im na słowo i piękne opakowania. Jeżeli zależy Ci na prawdziwie naturalnych składnikach, koniecznie przyjrzyj się etykiecie przed zakupem produktu. Według przepisów Unii Europejskiej powinny być na niej wypisane nazwy wykorzystanych związków chemicznych (w języku angielskim) oraz roślin (po łacinie). Pierwszym odruchem po spojrzeniu na etykietę powinno być porównanie liczby nazw angielskich z łacińskimi. Jeżeli te drugie przeważają, to istnieje duża szansa, że kosmetyk jest naturalny.

Kolejnym krokiem inspekcji jest sprawdzenie, czy wśród składników nie ma niebezpiecznych dodatków. Wystrzegać należy się szczególnie takich „ulepszaczy” jak: parabeny, beta-naphtol, benzaldehyde czy kwas salicylowy. Parabeny to konserwanty, które niestety znajdują się w bardzo wielu kosmetykach. Mogą wywoływać reakcje alergiczne i podrażnienia skóry. Z kolei beta-naphtol to rozpuszczalnik, który znaleźć można w peelingach, tonikach czy farbach. Może on wywołać kontaktowe zapalenie skóry, a nawet uszkodzić nerki i oczy! Benzaldehyde, czyli syntetyczny olejek migdałowy jest substancją toksyczną, która wywołuje podrażnienia i reakcje alergiczne. Nie powstrzymuje to jednak producentów, którzy dodają go do np. do kremów i mydeł jako dodatek aromatyczny. Niebezpieczny jest też kwas salicylowy, konserwant stosowany między innymi w maseczkach, dezodorantach i emulsjach do opalania. Bezwzględnie powinny go unikać osoby uczulone na aspirynę. Może wywołać wymioty i wysypkę.

Kosmetyki z uzdrowiska – zdrowie i naturalne piękno

Kosmetyki z polskich uzdrowisk to preparaty do pielęgnacji całego ciała, które cieszą się zaufaniem osób dbających kompleksowo o swoją skórę. Kosmetyki te są w pełni naturalne i wykorzystują nieocenioną moc unikalnych składników, z których słyną uzdrowiska. Wśród nich są takie skarby jak: woda siarczkowa, połczyńska borowina, sól morska, ekstrakt z kory świerku czy ekstrakt żyworódki pierzastej. Ich niesamowite właściwości są znane od lat, a doświadczenie i autorskie receptury sprawiają, że można wykorzystać je w optymalny sposób. Wybierając kosmetyki z uzdrowiska zapewniasz swojej skórze najlepsze odżywienie i regenerację. Jednocześnie wspierasz rodzinne, polskie firmy, dla których priorytetem jest bezpieczna pielęgnacja. 

(Visited 21 times, 1 visits today)
Close