Written by 21:17 Specjaliści

Kriolipoliza – czego nie wolno robić po zabiegu

Kriolipoliza to jedna z najnowszych metod na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na schłodzeniu tkanki tłuszczowej, co powoduje jej rozpad i usunięcie z organizmu. Choć jest to bezpieczna i skuteczna metoda, istnieją pewne ograniczenia, których należy przestrzegać po zabiegu.

Nie wolno masować obszaru poddanego zabiegowi

Po zabiegu kriolipolizy nie powinno się masować obszaru poddanego zabiegowi. Masowanie może powodować powstawanie siniaków i podrażnień, a także zwiększać ryzyko infekcji. Zaleca się, aby unikać dotykania obszaru poddanego zabiegowi przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.

Nie wolno narażać obszaru na działanie ciepła

Należy unikać narażania obszaru poddanego zabiegowi na działanie ciepła, takie jak sauna, kąpiel w wannie z gorącą wodą, czy wizyty w solarium przez co najmniej 48 godzin po zabiegu. Ciepło może spowodować podrażnienie skóry i zwiększyć ryzyko infekcji.

Nie wolno uprawiać sportu

Uprawianie sportu po zabiegu kriolipolizy może powodować podrażnienie skóry i zwiększyć ryzyko infekcji. Zaleca się, aby przez co najmniej 24 godziny po zabiegu unikać aktywności fizycznej, a po tym czasie stopniowo wracać do normalnej aktywności fizycznej.

Nie wolno opalać się

Należy unikać opalania się przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu, ponieważ słońce może podrażnić skórę i zwiększyć ryzyko infekcji. Jeśli konieczne jest wyjście na słońce, należy zastosować wysokiej jakości filtry przeciwsłoneczne.

Ile czasu po kriolipolizie nie można pić

Jednym z najważniejszych ograniczeń jest alkohol. Alkohol jest diuretykiem, co oznacza, że powoduje wzmożone wydalanie wody z organizmu. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i jej brak może prowadzić do odwodnienia. Po zabiegu kriolipolizy, kiedy tkanka tłuszczowa jest rozpuszczana i usuwana z organizmu, organizm potrzebuje więcej wody niż zwykle. Dlatego też, po kriolipolizie nie wolno pić alkoholu przez co najmniej 24 godziny

Jeśli przestrzegasz tych zaleceń, zabieg kriolipolizy powinien przebiegać bezproblemowo i przynieść pożądane rezultaty. Warto jednak pamiętać, że efekty zabiegu będą widoczne dopiero po kilku tygodniach, dlatego trzeba cierpliwie poczekać na rezultaty.

(Visited 2 610 times, 2 visits today)
Close