Written by 17:48 Porady

Niskie libido? Oto co dla kobiet przygotowali producenci suplementów

Seks przepełniony czułością i bliskością umacnia związek i tworzy silną więź pomiędzy partnerami. Tymczasem coraz częściej nie mamy ochoty na miłosne zbliżenia. Problem ten dotyczy zwłaszcza pań. Co zrobić, gdy ochota na zbliżenia zanika? Istnieje kilka sposobów, w tym tabletki na zwiększenie libido. Sprawdźmy, jakie składniki mogą przynieść korzyści dla kobiet.  

Leki na libido u kobiet? Nie istnieją!

Wydaje się, że u mężczyzn sprawa jest prostsza: w końcu istnieje lek na potencję, jednak i on nie rozwiązuje problemu, bo nie działa na przyczynę. U mężczyzn libido, a tym samym popęd seksualny, jest silnie uzależnione od poziomu testosteronu. Libido u kobiet również ma z nim wiele wspólnego! Androgeny są niezwykle ważne w seksualności kobiet: m.in. wpływają na nawilżenie pochwy i zwiększają wrażliwość okolicznych receptorów czuciowych. Skoro mowa o hormonach, to właśnie one z medycznego punktu widzenia są głównym winowajcą obniżonego libido u kobiet. 

Nie istnieją jednak leki na libido dla kobiet (ani dla mężczyzn), ponieważ popęd seksualny nie leży wyłącznie w sferze fizycznej i biologicznej. U obojga płci zależy również od uwarunkowań psychicznych, a nawet społecznych. Są za to suplementy, których zadaniem jest przywrócenie równowagi hormonalnej, poprawa ukrwienia narządów płciowych, stabilizacja procesów emocjonalnych itd. Przykładem może być preparat na libido dla kobiet od Lab One

Składniki, jakie zawierają tabletki dla kobiet na libido

Jakie składniki znajdują się w dobrym suplemencie na libido? W kwestii oddziaływania na układ hormonalny nieocenione są cynk, witamina B6 i niacyna, które regulują poziom testosteronu we krwi, wspierając prawidłową aktywność hormonalną. Cynk dodatkowo normalizuje cykl miesięczny u kobiet, a dwa pozostałe składniki wspierają również układ nerwowy, co finalnie ma wpływ na nasze dobre samopoczucie. 

Aby zrozumieć, dlaczego libido u kobiet maleje, należałoby sięgnąć do kobiecego mózgu. Ważną rolę odgrywa również dopamina – gdy ta gwałtownie rośnie, zmniejsza się w mózgu ilość serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Nietrudno zgadnąć, że gdy jesteśmy nieszczęśliwi, zestresowani i niewypoczęci, nie mamy ochoty na seks. Przydatnym w suplementach na libido składnikiem jest m.in. N-acetyl tyrozyna, która aktywuje produkcję dopaminy i innych substancji zaangażowanych w funkcjonowanie umysłowe. 

Tabletki na libido dla kobiet zawierają również ekstrakty roślinne takie jak np. maca. Korzeń tej rośliny pobudza popęd seksualny, poprawia ukrwienie narządów płciowych, ale i obfituje w cenne witaminy: A, B i C oraz minerały – również wpływające korzystnie na poziom energii i nastrój. Z kolei L-arginina chroni naczynia krwionośne i poprawia funkcjonalność układu sercowo-naczyniowego, także redukując stres i stymulując wigor. W zmniejszaniu poziomu zmęczenia i poprawie popędu seksualnego sprawdza się również roślina Tongkat Ali zwana Eurycomą lub malezyjskim żeń-szeniem. 

Tabletki dla kobiet na libido – podsumowanie

Wiele kobiet boryka się z obniżonym libido. Nie istnieje jednak lek rozwiązujący tego typu problemy, ponieważ kwestia braku popędu seksualnego jest o wiele bardziej złożona. Nieraz wystarczy zmiana trybu życia czy diety, wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej czy chociażby wysypianie się. Producenci suplementów diety przygotowali tabletki o unikalnej kompozycji składników, które działają wielokierunkowo. Czasem jednak pomocy należy szukać u specjalistów, którzy farmakologicznie wyrównają gospodarkę hormonalną i spróbują wyeliminować możliwe przyczyny psychologiczne lub społeczne. 

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close