Written by 21:40 Kosmetyki

Perfumy tworzone z pasją – perfumy niszowe

Perfumy niszowe to produkty tworzone z niezwykłych inspiracji podróżami, sztuką i emocjami. Mają za zadanie przywoływanie niezwykłych wspomnień a nuty zapachowe zamknięte we flakonach są unikalne i jedyne w swoim rodzaju. Wbrew powszechnie przyjętej opinii, że perfumy niszowe są drogie, półki cenowe są różne i znajdziemy egzemplarze na każdą kieszeń. Tańsze kolekcje nie odbiegają bogactwu zapachów i designu od tych najdroższych. Wyjątkowości produktom rynku perfumiarskiego dodają flakony, których design jest kreowany przy inspiracji różnych dziedzin sztuki.

Pasja do perfum

Pasja, to pierwszy i najważniejszy aspekt, który sprawia, że perfumy są wyjątkowe i unikatowe. Wszystko co zostało stworzone z pasji ma swoją historię i opiera się na czymś innym, dlatego jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Wiele marek niszowych oferuje oryginalne i ekstrawaganckie nuty zapachowe, których nie znajdziemy w drogerii czy znanej wszystkim perfumerii sieciowej.

Łączenie przeciwieństw daje spójny efekt

Niemiecka marka Lengling Munich oferuje w swojej kolekcji przeciwstawne zapachy damskie i męskie. Dzięki temu perfumy zachowują niesamowita równowagę wszystkich nut zapachowych, są bardzo kuszące i stylowe. Nuty zapachowe zamknięte w prostych, minimalistycznych flakonikach są zmysłowe i łączą ze sobą różne przeciwieństwa, które razem tworzą spójną, uzupełniającą się całość. Twórcy poprzez łączenie ze sobą nut damskich i męskich dążą do osiągnięcia doskonałości w zapachu i połączenia ich w jednolitą nutę uniwersalną. Nuty kobiece są bardzo delikatne, natomiast męskie charakteryzują się ogromną mocą i siłą. Moc perfum Lengling opierają się na ekstraktach, dlatego są intensywne i trwałe. Dodatkowym atutem jest to, że składniki są naturalne i wegańskie, dlatego zaspokoją każde gusta.

Orientalne, drzewne nuty

Perfumy oparte na designie Art Deco oraz współpracy między ojcem a córką dały owoc w postaci marki Mancera, która inspiruje się podróżami, szczególnie do Arabii Saudyjskiej. Flakony łączą w sobie kulturę Bliskiego Wschodu oraz Europy co daje połączenie składników orientalnych z nowoczesnością. Bardzo ważnym składnikiem wielu perfum z serii jest oud, czyli czarna żywica, która posiada bardzo intensywny i wielopoziomowy zapach. Ze względu na oleistą strukturę perfumy są gęste i trwałe, ponieważ wręcz przyczepiają się do skóry. Flakony mają bardzo prosty i elegancki design, łączący ze sobą czerń i złoto, które są dodatkami dla przezroczystych buteleczek pełnych głębokiego zapachu.

Ekstrawagancja i skomplikowanie też znajdują odbiorców

Masque Milano to kolejna propozycja dla osób odważnych i lubiących eleganckie i wyjątkowe zapachy, które stworzyła pasja. Inspiracji do stworzenia linii perfum było dużo: doświadczenia, podróże, emocje, refleksje, ludzka natura, miłość i związane z nią przeżycia, takie jak miłosne uniesienia oraz zdrady i związane z nimi emocje. Inspiracją jest również świat snów i marzeń, który bardzo fascynował twórców i był dla nich tajemnicą do odkrycia. Zapachy zamknięte w buteleczkach są bardzo skomplikowane i nie wszyscy są w stanie je zrozumieć. Jest to produkt bardzo ekskluzywny i luksusowy, można również stwierdzić, że nieco ekstrawagancki. Design flakonów jest prosty i spójny – przezroczysta buteleczka ze srebrnym korkiem wypełniona kolorowym płynem łączącym ze sobą magię zapachową.

(Visited 28 times, 1 visits today)
Close