Written by 15:11 Porady

Porozmawiajmy poważnie o męskich sprawach — jak dbać o zdrowie?

plastyka wędzidełka

Choć średnia długość życia mężczyzn z roku na rok jest coraz lepsza, jednak nadal znacznie bardziej niż kobiety są narażeni na różne choroby. Wiąże się to z faktem, że mężczyźni znacznie rzadziej dbają o swoje zdrowie oraz unikają wizyt u lekarza, często bagatelizując wiele dolegliwości. Jeśli jednak chcesz zachować pełną sprawność i siły na długie lata oraz cieszyć się życiem, jak najdłużej, zobacz, jak możesz to zrobić.

Prawidłowa waga i zdrowy tryb życia

W przeprowadzonych w latach 2013 – 2017 badaniach wykazano, że większość mężczyzn w grupie wiekowej od 18 do 67 roku życia ma nieprawidłowe BMI. Tylko co trzeci mężczyzna ma prawidłową wagę. 46% mężczyzn ma nadwagę, 21% zaś cierpi na otyłość. Jest to efekt różnych nakładających się czynników, takich jak:

  • wysoki poziom stresu,
  • złe nawyki żywieniowe,
  • spożywanie alkoholu,
  • palenie papierosów,
  • mała aktywność fizyczna.

Wliczyć w to należy również brak świadomości ryzyka zagrożeń oraz brak presji społecznej, która jest tak powszechna u kobiet. W przypadku nadwagi, czy otyłości nie chodzi jednak o wygląd, a o zdrowie.

Nadwaga jest przyczyną licznych problemów zdrowotnych takich jak:

  • cukrzyca typu 2;
  • choroby układu sercowo-naczyniowego;
  • choroby układu oddechowego.

Co więcej, poza nowotworami, zaburzenia te są główną przyczyną zgonów u mężczyzn. Właśnie dlatego odpowiednio dostosowanie żywienia, ograniczenie cukrów i aktywność fizyczna są niezwykle istotne. Nie możesz również zapomnieć, że alkohol i papierosy są czynnikami zwiększającymi ryzyko zachorowania nie tylko na wymienione powyżej choroby, ale również liczne nowotwory. Dlatego unikanie ich jest zdecydowanie zalecane.

Choć początki mogą być trudne obniżenie wagi i poprawa kondycji, nie tylko uchroni Cię przed niebezpiecznymi chorobami zwiększającymi ryzyko wczesnego zgonu, lecz także poczujesz się bardziej atrakcyjny i pewny siebie.

Pamiętaj o profilaktyce

Nie do końca wiadomo, dlaczego tak jest, ale mężczyźni zdecydowanie unikają wizyt lekarskich. Niestety po przekroczeniu pewnego wieku warto oswoić się z myślą, że wizyty kontrolne powinny stać się corocznym obowiązkiem.

Jakie badania należy wykonywać, by jak najwcześniej wykryć ryzyko poważnych chorób?

Wszystko zależy od wieku. Im jesteś młodszy tym organizm lepiej sobie radzi z różnymi obciążeniami. Dlatego do 40 roku życia wystarczy raz na 2-3 lata sprawdzić najważniejsze parametry, takie jak:

  • morfologia,
  • poziom cukru,
  • ciśnienie,
  • BMI,
  • badanie ogólne moczu.

Wejście w wiek średni oznacza potrzebę większego dbania o zdrowie, ponieważ wzrasta ryzyko zachorowania na raka, czy choroby krążenia. Właśnie dlatego tak istotne jest rozszerzenie pakietu diagnostycznego i dodanie do niego lipidogramu. Raz na 5 lat należy wykonać ocenę ryzyka sercowo-naczyniowego z wyliczeniem SCORE. Po 50. roku życia dochodzą również badania antygenu PSA w kierunku raka prostaty. W celu wczesnego wykrycia nowotworu jelita grubego należ wykonać badanie kału na krew utajoną lub kolonoskopię. Co więcej, po 50. Roku życia badania profilaktyczne powinny być już przeprowadzane, nie raz na 2-3 lata, a raz na rok.

Warto bowiem podkreślić, że wczesne wykrycie zaburzeń umożliwia ich skuteczne leczenie, oraz uniknięcie długotrwałego i uciążliwego leczenie chirurgicznego lub farmakologicznego.

Zadbaj o swoje strefy intymne

Sprawy i problemy intymne należą do najbardziej chronionych stref, o których mężczyznom bardzo trudno mówić.  Często więc samotnie borykają się z różnymi problemami. Dodatkowo wielu z nich nie ma świadomości o odpowiedniej profilaktyce, czy prostych i skutecznych sposobach leczenia.

Zacznijmy więc od kwestii podstawowej, jaką jest profilaktyka polegająca na wykonywaniu chociaż raz w miesiącu samobadania jąder. Dzięki temu łatwo wyłapać pojawiające się pierwsze zmiany chorobowe, takie jak nowotwór. Po drugie odpowiednia higiena okolic intymnych. Chroni przed pojawianiem się takich zaburzeń jak stulejka, która może być efektem np. przewlekłych stanów zapalnych.

Co jednak w sytuacji, kiedy problemy już zaistnieją? Przede wszystkim nie unikaj wizyty u lekarza. Współczesna medycyna stosuje nowoczesne terapie laserowe, które pomagają w rozwiązywaniu uciążliwych problemów intymnych szybko i skutecznie. Laserowa plastyka wędzidełka prącia https://zabiegidlamezczyzn.pl/plastyka-wedzidelka/ umożliwi Ci rozwiązanie takiego problemu, jak ból podczas stosunku wywołany krótkim wędzidełkiem. Zaburzenie to może być wadą anatomiczną lub być powiązane ze stulejką.

Zabiegi laserowe mogą również skuteczny sposób na takie zaburzenia jak:

  • stulejka, o której wcześniej wspominaliśmy;
  • grudki perliste prącia i zmiany skórne moszny;
  • kłykciny kończyste;
  • liszaj twardzinowy prącia.

Dzięki pomocy specjalistów odzyskasz dobre samopoczucie, pewności siebie i satysfakcję z życia seksualnego.

(Visited 18 times, 1 visits today)
Close