Written by 07:07 Porady

Rower ostre koło – sprawdź czy jest dla Ciebie

Ostre koło to typ roweru, który cieszy się coraz większą popularnością. Pomimo, że nie jest to model dla każdego, posiada wiele zalet, ale także i wad to warto się mu przyjrzeć – może właśnie szukasz takiego roweru? Jego konstrukcja jest prosta i bezawaryjna, jednak nie posiada przerzutek, więc dla niektórych osób może być to dużym minusem. Klasyczne jednoślady jednak wciąż cieszą się dużą popularnością, dlatego rower ostre koło wpisze się w gusta wielu miłośników jazdy na rowerze.

Ostre koło – budowa roweru

Chcąc zakupić rower ostre koło warto jest zapoznać się z jego budową i specyfikacją, bowiem wpływa to na komfort użytkowania jednośladu. Jedną z największych zalet roweru typu ostre koło jest jego budowa – prosta i niemalże bezawaryjna. Druga charakterystyczna cecha dotyczy korby, która jest sztywno połączona z tylną piastą, nie ma więc żadnych innych przełożeń. Konieczność ciągłego pedałowania może więc być co dla niektórych dość uciążliwa. Charakterystyczną cechą jest także brak hamulców w kierownicy. Hamujemy wykorzystując pedały. Z całą pewnością ostre koło nie sprawdzi się w górach oraz na trasach żwirowych czy piaszczystych. Na stronie pieknyrower.pl można znaleźć dokładny opis tego typu roweru. Zainteresowane osoby mogą dowiedzieć się o nim więcej i podjąć decyzję o zakupie. Rower z ostrym kołem nie posiada w swoim wyposażeniu także błotników, bagażnika, dzwonków oraz elementów ozdobnych. Dużą zaleta jest natomiast lekki i łatwo przyspieszający mechanizm jezdny. Idealnie sprawdzi się do jazdy szosowej w lub na torach kolarskich.

Czy warto kupić rower ostre koło?

Każda osoba szukająca dla siebie odpowiedniego roweru musi sama odpowiedzieć sobie na to pytania. Każdy z nas ma inne wymagania i oczekuje od roweru czegoś innego. Trzeba zaznaczyć, że jest to klasyczny jednoślad, więc nie każdemu przypadnie do gustu. Dla osób, które uwielbiają długie wyprawy w różnorodnym, często trudnym ternie to nie będzie najlepszy wybór. Odpowiadając na pytanie co to jest ostre koło może więc śmiało stwierdzić, że to idealny rower na jazdę po mieście. Hamowania należy się nauczyć i do niego przyzwyczaić. Początkujące jazdy mogą więc zakończyć się upadkiem.

 Za wysokiej jakości, dobry jednoślad ostre koło należy zapłacić w granicach 2000 złotych. Nie jest to więc mały wydatek dlatego należy zastanowić się i przeanalizować wszystkie wady i zalety tego roweru. Jednoślady te nie są także gotowe w sklepie dostępne od ręki. Składają się z kilku komponentów – zarówno na bazie nowych jak i używanych. Ostre koło budowane na bazie komponentów używanych to opcja zdecydowanie tańsza, dlatego polecana jest szczególnie początkującym cyklistom.

Nadal nie wiesz czy warto się zdecydować? Dowiedz się więcej na https://pieknyrower.pl/ostre-kolo/

(Visited 16 times, 1 visits today)
Close