Written by 21:51 Porady

Żaluzje drewniane bez tajemnic

Drewniane żaluzje spełniają swoją rolę przez cały rok, ponieważ w okresie letnim chronią przed promieniami słońca i upałem a zimą zapewniają wystarczającą ilość ciepła. Te osłony okienne wyglądają bardzo ciekawie, dodają każdemu wnętrzu odrobinę luksusu. Są bardzo uniwersalne i można je malować lub polerować na różne sposoby, aby nadać wnętrzu inny wygląd.

Na przykład, jeśli meble są tapicerowane pluszem, lepiej jest powiesić na oknach drewniane żaluzje z błyszczącym odcieniem. Dobre dla śródziemnomorskiego projektu są osłony, pomalowana na niebiesko, w połączeniu z białymi ścianami. Aby uzyskać tropikalny klimat, pomaluj ściany na ciepły kolor żółty lub beżowy, a żaluzje na zielono.

Cechy szczególne żaluzji drewnianych

Możesz zamówić żaluzje poziome drewniane z lamelami w szerokości 25 lub 50 mm. Wybór kolorów jest szeroki, dzięki czemu bez problemu wybierzesz opcję zarówno do przytulnej kuchni, jak i do gabinetu szefa. Najczęściej żaluzje wykonane są z lipy syberyjskiej, drewna abachi i basswood. Żaluzje wykonane ze sprasowanej trawy bambusowej, często traktowane są jako osobna kategoria, ponieważ ich właściwości znacznie się różnią. Są bardziej ekonomiczne. Takie osłony okienne są uniwersalne, mrozoodporne i odporne na wilgoć.

Gdzie można zastosować żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane (jak np. żaluzje ze sklepu Winrol – winrol.com.pl) znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest ochrona przed słońcem i ciekawskimi oczami. Instalowane są w prywatnych domach i mieszkaniach, a także w biurach i różnych miejscach publicznych: w barach, restauracjach i kawiarniach, pubach, a nawet w sklepach.

Do domu najczęściej wybierane są poziome żaluzje drewniane. Z łatwością dopasowują się do każdego wnętrza i harmonijnie łączą się z różnymi meblami. Często wykorzystuje się je do dekoracji sypialni, pokoju dziecięcego i dziennego, a także bibliotek i gabinetów. Uwaga! Czy wiesz, że historia żaluzji sięga kilku wieków? Po raz pierwszy pojawiły się na starożytnym wschodzie, gdzie służyły do ochrony przed słońcem i były już szeroko stosowane we Francji.

Jedną z cech żaluzji drewnianych jest uniwersalność. Wynika to nie tylko z faktu, że można je instalować w różnych pomieszczeniach, ale także z tego, że harmonijnie pasują do niemal każdego wnętrza. Pod wieloma względami ich wszechstronność osiąga się poprzez zwięzłość, prostotę i styl. Najczęściej żaluzje drewniane służą do ozdabiania pomieszczeń wykonanych w klasycznym wnętrzu. Inne style wnętrz, które pasują do żaluzji drewnianych, obejmują: minimalizm, art deco, boho, rustykalny, retro, nowoczesny. Nie ma ograniczeń co do obszaru ani stylów, więc wszystko tutaj zależy tylko od własnych upodobań.

Rodzaje żaluzji drewnianych

Żaluzje wykonane z drewna różnią się wielkością, kolorem, fakturą i co najważniejsze, kształtem. Mogą być pionowe lub poziome, w zależności od umiejscowienia lameli. Nawiasem mówiąc, lamele różnią się również szerokością. Wybór zależy od osobistych preferencji, a także cech wnętrza i możliwych przypadków użycia.

Drewniane żaluzje od dawna są prawdziwym zbawieniem dla tych, którzy starają się, aby przestrzeń wokół nich była jak najbardziej przyjazna dla środowiska. Do produkcji używane są tylko sprawdzone surowce, poddawane wszelkiej niezbędnej obróbce, która zabezpiecza drewno przed pękaniem i odkształcaniem się. W celu uzyskania dodatkowego zabezpieczenia lamele są lakierowane lub malowane. Jeżeli potrzebne są żaluzje drewniane do okna o nietypowym kształcie konieczna jest wizyta mierniczego, dokładne pomiary zapewnią idealnie dopasowany projekt i skuteczne zaciemnienie wnętrza.

Poziome żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane poziome stały się powszechne, ponieważ zapewniają skuteczniejszą ochronę przed słońcem w porównaniu z modelami pionowymi. Produkty poziome montuje się bezpośrednio na oknie: na wewnętrznej powierzchni lub między ramami. Uwaga! Żaluzje poziome coraz częściej wykorzystywane są do dekoracji sypialni i pokoi dziecięcych, a także do pracowni i gabinetów.

Pionowe żaluzje drewniane

Żaluzje pionowe wykonane z drewna nie zapewniają pełnej ochrony przed słońcem. Wyglądają jednak stylowo w połączeniu z zasłonami lub firankami, więc można je również uznać za jedną z opcji dekoracji otworu okiennego. Kolejną cechą produktów pionowych jest możliwość wykorzystania ich jako oryginalnych przegród do podziału przestrzeni na kilka oddzielnych stref.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

(Visited 50 times, 1 visits today)
Close