Written by 14:42 Kosmetyki

Zdrowe i piękne włosy atutem każdej kobiety

mfryz.com.pl

Bujna i zadbana fryzura przyciąga wzrok i sprawia, że kobieta czuje się bardziej atrakcyjna oraz pewna siebie. Kondycja naszych włosów w pewnym stopniu może być uwarunkowana genetycznie, znaczny wpływ ma też zbilansowana dieta bogata w białko i żelazo, a także witaminy, zwłaszcza A, D oraz witaminy z grupy B. Nic nie zastąpi jednak odpowiedniej pielęgnacji odpowiednio dobranymi kosmetykami. Zastanów się nad tym, jakie potrzeby mają Twoje włosy, jakie efekty Ty sama chciałabyś uzyskać, a następnie zacznij działanie i dołącz do grona włosomaniaczek!

Pielęgnacja to podstawa

Pierwszym krokiem odpowiedniej pielęgnacji jest zawsze dokładne oczyszczenie włosów i skóry głowy, zarówno z zanieczyszczeń nagromadzonych w trakcie dnia, jak i z pozostałości innych użytych kosmetyków. Szampon do mycia powinien mieć prosty skład, ale też być dostosowany do indywidualnych właściwości Twoich włosów. Po dokładnym oczyszczeniu włosy nawilżyć, korzystając z odżywczej maski lub odżywki bogatej w oleje czy silikony. Warto rozważyć też olejowanie, choć należy w tym miejscu nadmienić, że jest to proces wymagający dokładniejszego zgłębienia tematu w celu uniknięcia błędów, które mogłyby przynieść więcej szkód niż korzyści.

Nie zapomnijmy też, że w pielęgnacji włosów najistotniejsza jest regularność i cierpliwość. Pożądane rezultaty mogą nie być zauważalne natychmiast, niemniej jednak inwestycja czasu i wysiłków z pewnością opłaci się w perspektywie długoterminowej. Korzyści możemy również osiągnąć z ciągłego poszerzania swojej wiedzy ogólnej na temat włosów i ich ochrony, a także z obserwacji zmian zachodzących w nas samych. Dzięki temu będziemy mogły adekwatnie reagować i dostosowywać nasze domowe kuracje.

Stylizacja, która zachwyci każdego

Podobnie jak w przypadku pielęgnacji, dobór rodzaju stylizacji będzie zależał od naturalnej budowy naszych włosów. Inne produkty oraz zabiegi zastosujemy do włosów prostych i kręconych, cienkich i grubych, przetłuszczających się i suchych, wysokoporowatych i niskoporowatych. Należy również pamiętać, że nawet zdrowe i mocne włosy mogą ulec zniszczeniu w wyniku zbyt częstej lub intensywnej stylizacji. Dodatkowo, zwracajmy uwagę na skład i jakość stosowanych produktów. Ma to wpływ nie tylko na skuteczność i trwałość uzyskanych efektów, ale też na to, jaki wpływ będą miały na kondycję włosów, zwłaszcza przy dłuższym i regularnym używaniu. Nie ignorujmy też istotności nawet najprostszych zabiegów, takich jak suszenie włosów przy pomocy suszarki.

Mokre włosów są dużo bardziej wrażliwe i podatne na zniszczenie, dlatego też trzeba pamiętać, aby działającą suszarkę trzymać w bezpiecznej odległości, susząc włosy z kierunkiem ich wzrostu, czyli od góry do dołu. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie głowy do wyschnięcia w naturalny sposób, o ile mamy taką możliwość. Wówczas, przyrządy takie jak suszarka, lokówka czy prostownica będą służyć wyłącznie do modelowania fryzury. Ostatecznie, każda stylizacja będzie prezentować się jeszcze lepiej na zdrowych, zadbanych włosach.

Artykuł powstał przy współpracy z mfryz.com.pl.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close