Written by 20:53 Dieta i ćwiczenia

Chcesz chronić swoją wątrobę? Sprawdź, jak to zrobić z pomocą cateringu dietetycznego

Catering żywieniowy to dobry sposób na zmianę stylu życia i sposobu odżywiania się, ale także to doskonała opcja dla osób zmagających się ze schorzeniami wątroby, jak i z innymi chorobami. Warto jednak wiedzieć, co można jeść a czego unikać przy chorobach wątroby. Dowiedz się tego w tym artykule. 

Czym jest catering dietetyczny? 

Cateringi dietetyczne oferują diety pudełkowe, czyli dzienne wyżywienie dostarczane pod podany adres o ustalonym przedziale czasowym. Gotowe dania pakowane są w pojemniki z informacją o sposobie zjedzenia (na zimno czy na ciepło). Catering oferuje różne rodzaje diet np. dieta wątrobowa (lekkostrawna), zbilansowana, wegańska i wiele innych. Menu układane jest w taki sposób, że codziennie dostarczane są różne dania. Co ważne, posiłki przygotowane są zgodnie z zasadami zdrowego odżywienia, dostarczając wszystkie makro i mikroskładniki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Często pada pytanie: czy catering dietetyczny można wrzucić w koszty? Można o ile udowodnimy, że wpływa on na efektywność naszej pracy.

Jaki rodzaj diety wybrać?

Dieta przede wszystkim powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb, celów i preferencji żywieniowych. Firmy cateringowe na swoich stronach opisują znajdujące się w ofercie diety, dlatego warto szczegółowo zapoznać się z ich opisem. To jaką kaloryczność diety wybrać zależy od płci, wieku, wzrostu i wagi, jak i wielu innych czynników. 

W przypadku wątpliwości warto skonsultować się dietetykiem, który ustali dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz pomoże w wyborze diety. Niektóre cateringi dietetyczne mają w swojej ofercie możliwość dostosowywania jadłospisu pod siebie. Dzięki temu masz wpływ na dania, które pojawią się w diecie oraz możesz wykluczyć produkty, których nie lubisz, przykładem może być catering dietetyczny dostępny m.in. w Lublinie

Zalety cateringu dietetycznego

Codzienne przygotowywanie pięciu posiłków z określoną kalorycznością, to zajęcie na kilka godzin. Nie każdy ma na to czas, siły czy chęci. W takim przypadku warto zdecydować się na catering dietetyczny — codziennie pod Twoje drzwi będzie dostarczane pudełko z jedzeniem na cały dzień.

Swobodnie możesz zabrać pudełka do pracy, bez obawy, że pominiesz posiłek. Dzięki temu zyskujesz pewność, że będziesz przestrzegać rygoru diety. Warto podkreślić, że każdego dnia dostarczane są inne dania, dlatego nie ma opcji, że dieta nam się znudzi. 

Czy dieta pudełkowa to wybór dla każdego?

Z cateringu dietetycznego może skorzystać każdy. Jednak przy wątpliwościach lub cierpiąc na jakieś schorzenia, warto skonsultować się z lekarzem albo dietetykiem, który pomoże w wybraniu najlepszej dla nas diety. Pozwoli to uniknąć spożywania produktów, które są zakazane przy naszej jednostce chorobowej. W przypadku gdy jesteśmy zdrowi i nie mamy żadnych preferencji żywieniowych, wybór diety powinien być prosty. 

Warto podkreślić, że dieta powinna być dostosowana do nas, a nie odwrotnie. Pozwoli to na cieszenie się z niej, a także o wiele łatwiej przyjdzie przestrzeganie diety. 

(Visited 16 times, 1 visits today)
Close