Written by 14:50 Dieta i ćwiczenia

Dieta pudełkowa czy własna kuchnia? Co wybrać?

W mediach społecznościowych coraz częściej spotykamy się z influencerami korzystającymi z diety pudełkowej. Ten sposób odżywiania ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak na czym on polega? Czy warto spróbować z cateringu dietetycznego?

Po co nam dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to metoda odżywiania się eliminująca z naszego życie konieczność spędzania godzin w sklepowych alejkach w poszukiwaniu brązowych makaronów czy mąki ryżowej. Ponadto nie musimy dzięki niej przeznaczać czasu na gotowanie czy sprawdzanie przepisów. Z tego powodu to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą nie tylko zaoszczędzić czas, ale także nie przepadają za przygotowywaniem posiłków. Na catering dietetyczny często decydują się także osoby, które mają problemy z odżywianiem lub nie tolerują określonych składników spożywczych. Jeżeli interesuje Cię ten temat, zobacz jak wygląda dieta pudełkowa we Wrocławiu

Na jaką dietę pudełkową się zdecydować?

Bezproblemu znajdziemy wiele zastosowań diety pudełkowej. Duży wpływ na to ma mnogość ofert oraz możliwość wyboru rozmaitych planów żywienia. Z tego powodu na catering dietetyczny możemy się zdecydować, nawet jeżeli mamy wysokie wymagania lub ograniczenia żywieniowe. Ponadto pozwoli on nam na dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych nawet w przypadku bardzo ograniczonych diet. Umożliwiają to dokładnie opracowane przez sztab specjalistów jadłospisy. Jest to znacznie skuteczniejsze rozwiązanie, niż gdybyśmy sami przygotowywali sobie posiłki bez tej wiedzy. Zanim zdecydujemy się na tę opcję, warto jednak skorzystać z usług dietetyka Wrocław, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że wybrana przez nas oferta faktycznie spełni potrzeby naszego organizmu.

Najczęściej wybierane diety pudełkowe

W ofertach dostawców cateringu dietetycznego można znaleźć wiele propozycji. Jest tak, ponieważ każdy z nich próbuje dostosować się do potrzeb klientów. Dlatego wśród najczęściej wybieranych opcji znajdziemy:

  • dietę zbilansowaną;
  • wegańską;
  • wegetariańską;
  • bez laktozy;
  • ketogeniczną;
  • Paleo;
  • dla sportowców.

Każda z nich obejmuje delikatnie inny zakres żywności oraz inne posiłki. Warto zauważyć, że często możemy także określić ilość porcji dziennie. Zazwyczaj jednak standardowa oferta obejmuje pięć różnych zestawów, czyli na śniadanie, lunch, obiad, podwieczorek i kolację.

Czy warto skorzystać z cateringu dietetycznego?

Oczywiście, że tak. Ta opcja niesie ze sobą wiele korzyści, zwłaszcza ze względu na to, że zaoszczędzimy mnóstwo czasu, który można przeznaczyć na rozmowę z partnerem czy podjęcie kolejnej próby osiągnięcia wymarzonego celu. Nawet ta jedna czy dwie godzinny dziennie przeznaczone na kreatywne i aktywne działanie mogą odmienić nasze życie. Ponadto dzięki diecie pudełkowej mamy szansę na odkrycie nowych smaków i zdobycie ciekawych doświadczeń kulinarnych. To pozwoli na udoskonalenie umiejętności kucharskich w przyszłości, więc gdy zrezygnujemy z tego trybu nasza własna kuchnia zyska na wartości.

(Visited 36 times, 1 visits today)
Close