Written by 14:38 Kosmetyki

Ekologiczne kosmetyki – dlaczego warto je stosować?

Popularność produktów eko nie ominęła branży kosmetycznej. Część marek zajmuje się wytwarzaniem wyłącznie naturalnych preparatów i można mieć pewność, że niezależnie od rodzaju kosmetyku na pewno występuje on w wersji ekologicznej. Tylko czy jest lepszy od drogeryjnych odpowiedników?

Bezpieczeństwo dla skóry

Ekologiczne kosmetyki wyróżniają się bezpiecznym, naturalnym składem. Właśnie ze względu na odmienną formułę całkiem inaczej oddziałują na skórę, włosy czy paznokcie – nie zaburzają naturalnych procesów, nie dostarczają toksyn, nie powodują podrażnień. Wręcz przeciwnie, dzięki ekologicznym kosmetykom można przywrócić skórze jej prawidłowe, fizjologiczne funkcje, czego dobrym przykładem są między innymi preparaty na trądzik – drogeryjne kremy zwykle sztucznie przesuszają cerę, przez co trądzik chwilowo się cofa, natomiast naturalne kremy z https://eranatura.pl/ regulują wytwarzanie łoju i działają antyseptycznie, więc znika przyczyna tej dolegliwości.

Czyste, sprawdzone składniki

W ekologicznych preparatach każdy składnik pochodzi z bezpiecznego źródła i certyfikowanych upraw. To daje gwarancję, że do kosmetyków nie trafią szkodliwe chemikalia, zanieczyszczenia przemysłowe czy pierwiastki ciężkie, a gotowe produkty nie były testowane na zwierzętach.

Część kosmetyków może być uzupełniona syntetykami, są to jednak substancje dokładnie przebadane, o których wiadomo, że nie działają tak silnie jak składniki pozyskiwane z ropy, parabeny, SLS. W kosmetykach takich jak https://eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/krem-pod-oczy-naturalny-kosmetyk/ substancje aktywne są najczęściej pochodzenia roślinnego.

Czy ekologiczne kosmetyki mogą uczulać?

Niektóre naturalne składniki rzeczywiście mogą wywołać alergię, zdarza się to jednak znacznie rzadziej niż w przypadku produktów syntetycznych. O wiele łatwiej jest znaleźć odpowiedni dla alergika preparat właśnie wśród kosmetyków ekologicznych, nierzadko są też one wykorzystywane do leczenia uczuleń wywołanych przez stosowane wcześniej kosmetyki drogeryjne.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close