Written by 15:30 Porady

Gorsety na co dzień czy od święta? Jak nosić gorsety?

Historia gorsetów jest długa, a początki tego elementu damskiej garderoby nie kojarzą się zbyt dobrze. Pierwotnie gorsety miały służyć wyszczupleniu talii, niestety ich pozbawiona elastyczności konstrukcja oraz odrealnione kanony piękna spowodowały, że gorset stał się symbolem ucisku kobiet (dosłownie i w przenośni). Dzisiaj gorsety powracają do łask, jednak znacznie różnią się od pierwowzoru, pełnią też nieco inną funkcję.

Czym wyróżniają się nowoczesne gorsety?

Dawniej kobiety, które za wszelką cenę chciały osiągnąć wymarzoną sylwetkę, sznurowały bieliznę tak mocno, że niejednokrotnie powodowało to omdlenia, a w skrajnych przypadkach nawet deformację organów wewnętrznych i problemy z płodnością. To spowodowało, że z czasem gorsety stały się znienawidzonym elementem garderoby i na długi czas odeszły praktycznie w zapomnienie, lub były wykorzystywane wyłącznie w przypadku szczególnych okazji.

Dzisiaj wiele się w tej kwestii zmieniło. Kobiety na nowo odkrywają zalety gorsetów, a ich producenci wykorzystują najnowsze technologie, aby oferowane przez nich produkty były wygodne, bezpieczne i praktyczne. Nikt nie oczekuje już, że efektem po założeniu gorsetu będzie nienaturalnie wąska talia. Nowoczesne gorsety są przede wszystkim wygodne, ich noszenie nie powoduje dyskomfortu, dzięki czemu coraz więcej osób chętnie zakłada je nie tylko na wielkie wyjścia. Istotne jest również to, że wybór tego rodzaju bielizny jest bardzo duży, gorsety na co dzień przejrzysz na sklep.justbeck.com.pl.

Gorsety na co dzień czy od święta?

W poprzednim akapicie zdradziliśmy już poniekąd odpowiedź na to pytanie. Gorsety można nosić zarówno na co dzień, jak i od święta. Dzięki nim możemy błyskawicznie wyszczuplić talię, ukrywając boczki oraz odstający brzuch. Jest to propozycja dla kobiet, które mierzą się z różnego rodzaju kompleksami, ale nie tylko. Z zalet bielizny wyszczuplającej chętnie korzystają też kobiety, które niedawno urodziły i nie wróciły jeszcze do formy sprzed ciąży.

Gorsety świetnie sprawdzą się na co dzień, gdy chcemy założyć obcisłą spódniczkę lub sukienkę, oraz od święta, gdy nasz strój jest szczególnie wymagający i podkreśla kobiece kształty.

Jak nosić gorsety?

Przede wszystkim gorsety należy nosić mądrze, to znaczy, że nie wolno w nich spać, niewskazane jest również spędzanie w nich całych dni. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodych mam, które powinny ograniczyć noszenie gorsetu do kilku godzin dziennie. Jeśli więc planujemy zakładanie gorsetu na co dzień np. do pracy, to po powrocie do domu warto go rozebrać. Ponadto niezwykle ważny jest wybór modelu naprawdę dobrej jakości, który będzie wykonany z przyjaznego dla skóry materiału.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że gorsety można nosić także podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych. Dzięki temu możliwe jest przyśpieszenie osiągnięcia wymarzonych rezultatów, ponadto wysokiej jakości gorsety wpływają pozytywnie na szybsze obkurczanie się skóry.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close