Written by 10:52 Porady

Jak usunąć gumę z ubrania – jak się jej pozbyć?

jak usunąć gumę z ubrania

Jesteś w miejscu publicznym i nagle zauważasz, że do twojego ubrania przykleiła się guma. To chyba jeden z gorszych możliwych scenariuszy. Pewnie myślisz w tej chwili, że gorzej być już chyba nie może, prawda? Ale uwierz, że może. Guma na ubraniu to jeszcze nie koniec świata. Da się ją oczywiście usunąć, jednak musi wykonać tę czynność bardzo poprawnie i niczego nie pominąć. Wszystkie czynności są konieczne i wzajemnie się uzupełniają.

W internecie znaleźć można wiele metod i odpowiedzi na pytanie „jak usunąć gumę z ubrania”. Jednak niestety większość z nich nie jest skuteczna i co więcej przez niewłaściwie wykonane czynności możesz zniszczyć swoje ubranie do takiego stopnia, że nie będzie ono nadawało się do jakiegokolwiek ubrania już nigdy. Brzmi okropnie, prawda? Dlatego koniecznie zapoznaj się tylko ze skutecznymi i sprawdzonymi sposobami. Możliwe, że teraz te rady niekoniecznie Ci się przydadzą, ponieważ nie znajdujesz się w takiej sytuacji, jednak pamiętaj, że zawsze może zdarzyć się tak, że pech przyklejonej gumy do ubrania w miejscu publicznym dopadnie Ciebie lub kogoś z twoich znajomych. Warto w tej sytuacji zdawać sobie sprawę z tego co należy zrobić.

Jak usunąć gumę z ubrania – metoda zimna i ciepła

Na wielu portalach społecznościowych, ale także w całym internecie znaleźć można wiele sposobów jak usunąć gumę z ubrania. Jednak pewien fakt może zaskoczyć wiele osób. Niestety, nie wszystkie rady jakie znajdziemy w internecie mogą okazać się dobre i skuteczne w usuwaniu gumy. Tak się składa, że my znamy jedną ze skuteczniejszych metod walki z tym uporczywym i bardzo niechcianym problemem. Mamy na myśli metodę ciepła, przy pomocy żelazka, albo suszarki. W tej sytuacji z pewnością wiele osób będzie zaskoczonych ponieważ do usunięcia gumy z ubrania będzie nam potrzebne między innymi żelazko.

Metody tej należy używać podczas pozbywania się gumy z takich materiałów, jak jeans, albo bawełna. Nie należy jej stosować na ubraniach, które nie tolerują wysokich temperatur szczególnie podczas prasowania. Dokładniej chodzi tutaj na przykład o wełniane ubrania. Całą metodę należy rozpocząć od rozgrzania żelazka. Uwaga! Najlepiej użyć średniej temperatury, ponieważ kiedy uzyskamy zbyt wysoką temperaturę guma za bardzo się rozpuści i niestety bardzo szybko i głęboko wchłania się w materiał. Dlatego właśnie należy na ten fakt zwrócić szczególną uwagę. Kiedy żelazko jest już rozgrzane do średniej temperatury, kolejnym krokiem jest położenie ubrania, do którego przykleiła się guma na deskę do prasowania a następnie umieszczenie na nim w miejscu gumy grubej kartki lub jeśli takiej nie posiadamy, to cienkiego kartonu. Tektura ta zaraz posłuży do tego, aby przykleiła się do niej nasza niechciana na części garderoby guma. Kolejnym krokiem jest delikatne prasowanie tego miejsca, jednak nie należy zbytnio przyciskać żelazka. Rozgrzaną gumę należy zeskrobać nożykiem i gotowe. Zamiast żelazka możesz używać także suszarki. Mamy nadzieję, że udało uratować się twoje ubranie a po gumie nawet nie ma śladu. Następnym razem nie stresuj się tak w sytuacji, kiedy zdarzy Ci się taki wypadek. Teraz już doskonale, nawet w praktyce wiesz jak usunąć gumę z ubrania.

Metoda usuwania gumy z ubrania przy użyciu lodu

Znasz już metodę przy użycia ciepła na to jak usunąć gumę z ubrania, to teraz czas poznać sposób pozbycia się tego problemu za pomocą zimna. Jesteś gotowy? Z pewnością może się to przydać kiedyś tobie lub twoim znajomym. Chyba każdy posiada w domu zamrażarkę, prawda? Doskonale! To właśnie ona będzie w tym przypadku niezbędna. Na samym początku postaraj usunąć się tyle gumy ile możesz na przykład ze spodni za pomocą szczoteczki do zębów.

Następnie złóż ubranie, pamiętając o tym, aby jeszcze bardziej go nie sklejać gumą. Kolejnym krokiem jest umieszczenie tej części garderoby w zamrażarce. Tak, dobrze przeczytałeś. Ubranie musi trafić do zamrażalnika. Powinno ono znajdować się tam przez co najmniej 4 godziny. Po upływie tego czasu powinieneś zauważyć, że guma się kruszy, dzięki czemu możesz całkowicie się jej pozbyć. Natomiast jeśli nie posiadasz zamrażarki dobrym pomysłem jest użycie zwykłego lodu w kostkach. Obłóż to miejsce lodem i czekaj. Guma zacznie kruszyć się po około godzinie, do tego czasu systematycznie kładź nowy lód a sukces działania będzie gwarantowany.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close