Written by 21:41 Specjaliści

Laser frakcyjny – zapomnij o defektach skórnych!

Nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie skutecznie poradzić sobie z defektami skórnymi jak blizny, zmarszczki, przebarwienia czy rozstępy. Są jednak sposoby, aby się ich pozbyć. Co wybrać? Doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie zabiegu na bazie lasera frakcyjnego. Czym dokładnie jest tego typu laser? Jakie ma zastosowanie? Jak wygląda zabieg z jego użyciem?

Czym jest laser frakcyjny?

Laserem frakcyjnym, także laserem CO2, nazywa się typ urządzenia laserowego stosowanego do laseroterapii, czyli do leczenia z użyciem wiązki lasera.

Laser tego typu wnika w tkankę skórną i powoduje jej miejscowe uszkodzenie. W efekcie skóra rozpoczyna procesy naturalnej regeneracji – dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny, co sprzyja redukcji widocznych na niej niedoskonałości.

Obecnie z zabiegów na bazie lasera frakcyjnego można skorzystać w wielu gabinetach medycyny estetycznej na terenie całej Polski. Osobom chcącym zapisać się na laser frakcyjny na Śląsku działające tutaj kliniki i gabinety także dają taką możliwość.

Laser frakcyjny – kiedy warto z niego skorzystać?

Zabieg na bazie lasera frakcyjnego mają bardzo szerokie zastosowanie. Kiedy warto zdecydować się na tego typu procedurę?

Za pomocą lasera frakcyjnego można poprawić kondycję skóry z różnym niedoskonałościami, dlatego może być on używany u osób każdej płci i w każdym wieku.

Najczęściej laser frakcyjny używany jest w poniższych przypadkach:

  • Zmarszczki,
  • Przebarwienia skórne – w tym posłoneczne,
  • Blizny – w tym blizny potrądzikowe, pozabiegowe, pourazowe,
  • Pajączki – popękane, rozszerzone naczynka krwionośne,
  • Skóra starsza, podniszczona, matowa,
  • Rozszerzone pory,
  • Rozstępy na skórze.

Jak odbywa się zabieg z użyciem lasera frakcyjnego?

Zabiegi na bazie lasera frakcyjnego prowadzone są w gabinetach oraz w klinikach medycyny estetycznej. Mogą być one wykonywane wyłącznie przez lekarzy medycyny estetycznej posiadających odpowiednie uprawnienia.

Zabieg ten poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, podczas której bada on skórę i wykonuje wywiad medyczny z pacjentem, pytając go między innymi o dotychczasowe choroby, obecny stan zdrowia, stosowane leki.

Gdy pacjent dopuszczany jest do wykonania zabiegu, wówczas przeprowadzane jest znieczulenie miejscowe za pomocą kremu znieczulającego. Pozwala on wtedy na zredukowanie nieprzyjemnych dolegliwości, jakie towarzyszą naświetlaniu skóry laserem – pieczenia, swędzenia, kłucia. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra jest najczęściej zaczerwieniona, obrzęknięta, jednak skutki te mijają zazwyczaj po paru dniach.

Cały czas trwania zabiegu wynosi najczęściej od 10 do 20 minut w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.

Jakie efekty daje zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Zabiegi prowadzone za pomocą lasera frakcyjnego pozwalają na uzyskanie bardzo atrakcyjnych efektów już po ich jednorazowym wykonaniu, natomiast w niektórych sytuacjach wskazane jest powtórzenie zabiegu po około 6-8 tygodniach.

Rezultaty wykonania zabiegu nie są widoczne od razu. Zazwyczaj pierwsze zmiany zaczynają pojawiać się po około 5-14 dniach od jego wykonania. Dochodzi wtedy do delikatnego łuszczenia się naskórka i poprawy wyglądu skóry.

Ile kosztuje zabieg z laserem frakcyjnym?

Koszty związane z wykonaniem zabiegu za pomocą lasera frakcyjnego wynoszą najczęściej od około 600 do 1500 złotych zależnie od wybranego gabinetu oraz od obszaru zabiegowego.

Z cennikami usług za laser frakcyjny na Śląsku oraz w innych regionach Polski można zapoznać się na witrynach internetowych gabinetów i klinik medycyny estetycznej.

(Visited 15 times, 1 visits today)
Close