Written by 19:43 Porady

Popularne programy o zdrowiu. Gdzie oglądać?

W obecnych czasach, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa, nie ma chyba takiego człowieka na ziemi, który nie zacząłby bardziej dbać o zdrowie. O odporność na wirusy przeziębienia czy grypy dbają dziś wszyscy. Jednak zdrowie nie ogranicza się tylko do tego zagadnienia. Aby móc żyć jak najdłużej i cieszyć się jego urokami w gronie najbliższych trzeba mierzyć znacznie dalej. W tym właśnie pomagają nam programy o zdrowiu, których prowadzący oraz zapraszani goście zwracają uwagę na wiele poważnych kwestii. W poniższym artykule prezentujemy najpopularniejsze tego typu programy.

Programy o zdrowiu i urodzie pomagają zrozumieć wiele kwestii związanych z prawidłowym odżywianiem, właściwym doborem zestawu treningowego czy istoty regularnych badań lekarskich. Często nie zdajemy sobie sprawy z powagi i znaczenia takich spraw, dopiero gdy wysłuchamy wypowiedzi specjalisty w danej dziedzinie lub osób, które przeszły trudną walkę o zdrowie, uświadamiamy sobie jakie konsekwencje niosą za sobą zaniedbania i lekceważenie sygnałów wysyłanych przez organizm. W telewizji, na co drugim kanale można wysłuchać wypowiedzi specjalistów z różnych dziedzin medycyny, lecz programy o zdrowiu obejrzysz również w internecie, np. na player.pl. Jakie dziś są najbardziej popularne?

Cofnij czas

W tym programie poznajemy dwanaście osób, które znalazły się w krytycznym momencie swojego życie, kiedy to przez niewłaściwe odżywianie, brak ruchu, spożywanie alkoholu czy palenie papierosów grozi im poważna choroba, a nawet śmierć. W każdym odcinku obserwujemy walkę poszczególnych bohaterów oraz to jak ciężką i długą drogę muszą przejść, aby wrócić do formy i spróbują cofnąć tytułowy czas. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem lekarzy, trenerów, dietetyków oraz psychologów. Nie brakuje też uniwersalnych porad dotyczących zdrowego odżywiania, form aktywności fizycznej czy kształtowania dobrych nawyków.

Pogromcy medycznych mitów

O zdrowiu oraz tego, jak jeść, jak ćwiczyć i wyglądać jak młody Bóg narosło mnóstwo mitów. W tym właśnie programie zespół ekspertów przeprowadza na własnej skórze badania, które mają dostarczyć prawdziwej wiedzy, obalić lub potwierdzić dany mit. Pogromcami medycznych mitów są lekarze – endokrynolog i specjalista medycyny męskiej, doktor nauk biologicznych, dermatolog, pediatra oraz specjalista ds. chorób jelit. Zatem jest to zespół wykwalifikowanych specjalistów, a nie internetowych samozwańców medycyny. Dzięki temu programowi można zobaczyć na własne oczy, co jest prawdą a co fałszem.

Cegiełka zdrowia

Prowadząca Agnieszka Cegielska wraz z lekarzami, trenerami oraz dietetykami szczegółowo omawia tzw. choroby cywilizacyjne. Do programu zapraszani są eksperci i specjaliści z danych dziedzin, którzy wyjaśniają jak minimalizować ryzyko zachorowania, jak się leczyć, jeśli choroba da już o sobie znać oraz jak nie dać się jej pochłonąć. Najczęstszymi tego typu chorobami jest np. depresja, na którą cierpi co czwarty człowiek, więc warto wiedzieć, jakie są jej pierwsze objawy i ja sobie z nią radzić.

Nie ma, że nie mogę

Program prowadzony przez trenerkę personalną Kasię Wolską, która pokazuje, że każdy bez względu na wiek czy stopień zaawansowania może podjąć wyzwanie, zacząć trenować, doskonalić swoje umiejętności oraz pokonywać własne słabości. Sam stając twarzą twarz z kimś lepszym od siebie, pokazuje, że sama też nie wszystko potrafi i samu musi włożyć wiele pracy w to, aby osiągnąć wyższy poziom.

(Visited 95 times, 1 visits today)
Close