Written by 17:08 Porady

Wakacje na wagę zdrowia – 5 powodów dlaczego nie wolno odpuścić urlopu

Koronawirus nie odpuszcza. W związku z tym wiele osób sądzi, że wakacje 2021 należy spędzić w domu. Jednak to błędne założenie. Wdrożenie odpowiednich procedur higienicznych na lotniskach czy w hotelach sprawia, że wycieczki zagraniczne organizowane przez biuro podróży są naprawdę bezpieczne. A dobrze spędzony urlop jest na wagę zdrowia. Oto 5 zalet wakacyjnego odpoczynku.

1. Mniej stresu

Codzienność daje się mocno we znaki. Dużo obowiązków zawodowych i rodzinnych, a przy tym mało czasu na prawdziwy relaks – tak wygląda życie wielu osób. Obecnie dochodzą jeszcze nerwy i zmartwienia związane z pandemią. Efektem tego jest stres, który może doprowadzić organizm do naprawdę poważnych problemów zdrowotnych, szczególnie gdy utrzymuje się długo. Lekarze uważają go za jeden z głównych czynników powodujących nadciśnienie, a to już pierwszy krok do zawału serca czy udaru mózgu.

Dlatego warto uznać wakacje 2021 za ważny element profilaktyki zdrowotnej. Wycieczka zagraniczna pozwoli choć na kilka dni odetchnąć od codziennych zmartwień, a przede wszystkim dobrze wypocząć.

2. Mniej kilogramów

Może to wydawać się dziwne przy opcji all inclusive. Jednak słońce i ciepło sprawiają, że trudno sobie odmówić wieczornego spaceru, a w ciągu dnia pragnie się więcej niż leżenia na plaży. Niektórych kusi nurkowanie, inni próbują windsurfingu. Warto też pamiętać, że wiele osób przybiera na wadze, ponieważ zajada stres. Na wakacjach, kiedy organizm jest odprężony, to i apetyt mniejszy.

3. Lepsza praca mózgu

Badania dowodzą, że stres może skutkować nie tylko zawałem serca czy tyciem. Jego następstwem okazują się także poważne problemy z koncentracją i pamięcią, ponieważ gorzej funkcjonuje część mózgu odpowiedzialna za zdolność zachowywania i przetwarzania informacji. W związku z tym spada wydajność pracy, pojawiają się zaległości i coraz trudniej dotrzymać terminów. W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest co najmniej tydzień urlopu. Jednak, aby rzeczywiście wypocząć, trzeba wyjechać z domu. Warto wtedy przejrzeć oferty biura podróży na wakacje.

4. Lepsze życie seksualne

Stres to również zabójca libido, ponieważ powoduje wydzielanie się kortyzolu, czyli hormonu stresu. Wskutek tego spada poziom hormonów szczęścia i odpowiedzialnych właśnie za popęd seksualny. Nic dziwnego, że brakuje ochoty na seks. Ratunkiem dla par, których poziom życia erotycznego pozostawia wiele do życzenia może się okazać wyjazd wakacyjny. Relaks, więcej czasu dla siebie i romantyczny nastrój to przepis na udany seks, a przy tym na zdrowie.

5. Wzmocnienie więzi rodzinnych

Nic tak nie jednoczy jak wakacje, jeżeli tylko dobrze się je spędzi. To świetny czas na odejście od codziennej rutyny i odświeżenie zażyłości rodzinnych. Warto ten czas poświęcić na wspólną zabawę, a przede wszystkim po prostu być ze sobą – bez telewizora, laptopa czy odzywającego się co chwilę telefonu.

Każdemu potrzebny jest wypoczynek, aby wzmocnić swój układ odpornościowy, a tym samym cieszyć się dobrą formą i zdrowiem. Dlatego w wakacje 2021 najlepiej ruszyć na wycieczkę zagraniczną organizowaną przez biuro podróży. Nie ma sensu obawiać się o bezpieczeństwo, ponieważ touroperatorzy, przewoźnicy i hotelarze dbają o zachowanie odpowiednich procedur higienicznych.

(Visited 5 times, 1 visits today)
Close