Written by 16:33 Specjaliści

Jak bezpiecznie usunąć hybrydę z paznokci?

Coraz więcej kobiet decyduje się na malowanie paznokci lakierem hybrydowym. To trwały, estetyczny lakier, który na paznokciach utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Tylko co zrobić, jak chcesz go usunąć, a nie masz czasu, aby umówić się do kosmetyczki? Podpowiadamy kilka sposobów.

Paznokcie hybrydowe – zalety

Czym różni się lakier hybrydowy od „zwykłego”? W swoim składzie zawiera polimery, które wpływają na jego wyższą trwałość, a przy okazji też intensywność barw. Aczkolwiek, aby lakier hybrydowy utwardzić, należy użyć lampy LED lub UV, a więc cały proces robienia paznokci jest nieco bardziej skomplikowany, niż w przypadku klasycznych lakierów. Jesteś ciekawa, jak wykonać taki manicure w domu? Jak zrobić paznokcie hybrydowe przeczytasz na forwoman.pl, gdzie opisane jest, czego potrzebujesz i jak zabrać się do tego zabiegu.

Czy warto poświęcić na to trochę więcej czasu? Tak, ponieważ wbrew pozorom aplikacja jest prosta, a trwałość lakieru wynosi nawet do czterech tygodni, ponadto jest on odporny na uszkodzenia. Co jednocześnie sprawa, że jego usunięcie wymaga zastosowania specjalnych środków, a my przedstawimy jakich.

Usuwanie hybrydy za pomocą acetonu

Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów jest zastosowanie ogólnodostępnego acetonu. Co musisz zrobić? Najpierw dokładnie zmatuj lakier blokiem polerskim (zwykły pilniczek nie będzie odpowiedni, natomiast nie martw się, koszt takiego bloczka to ok. 5-10 zł). Następnie na wacik wlej aceton, przyłóż do paznokcia i całość szczelnie owiń folią, np. aluminiową, spożywczą (możesz też kupić folię do usuwania hybrydy dostępną w niektórych specjalistycznych sklepach – różni się tym, że najczęściej posiada przyklejony już wacik do nasączania, oprócz tego przycięta jest do odpowiedniego rozmiaru). Pozostaw wacik z folią na paznokciu przez ok. 8-10 min. Resztki lakieru hybrydowego usuń za pomocą pilnika o gradacji 180, drewnianego patyczka lub metalowego kopytka.

Usuwanie lakieru hybrydowego za pomocą hybrid remover

Jeśli często wykonujesz paznokcie hybrydowe, to warto zainwestować w hybrid remover, czyli w specjalny płyn do ich usuwania. Jest on produkowany na bazie acetonu, aczkolwiek nie wysusza tak skórek wokół paznokci, a wręcz przeciwnie, nawilża je. Będzie więc bezpieczniejszy przy częstszym stosowaniu.

Cały proces przebiega podobnie. Najpierw zmatuj powierzchnię paznokcia, następnie nasącz wacik płynem hybrid remover i przyłóż go do lakieru. Szczelnie owiń folią i pozostaw na ok. 10 min. Po tym czasie ściągnij resztki hybrydy za pomocą patyczka.

Usuwanie hybrydy za pomocą frezarki do paznokci

Ten sposób najczęściej stosowany jest w salonach kosmetycznych, przy czym jeśli często nakładasz hybrydę w domu, pomyśl o zakupie frezarki do paznokci. Z jej pomocą mechanicznie i dokładnie usuniesz lakier. Jak to zrobić? Musisz zamocować na urządzeniu odpowiednią końcówkę, czyli frez do ściągania hybryd. Zaleca się ustawienie prędkości obrotów na ok. 25 tys. na minutę. Następnie przyłóż frez do lakieru i usuwaj go płynnymi ruchami z góry na dół, jednocześnie nie przyciskając końcówki zbyt mocno do płytki.

Aby mieć pewność, że robisz to bezpiecznie, warto wcześniej przeszkolić się u specjalisty z tej metody.

(Visited 21 times, 1 visits today)
Close